Abone kaybı yaşayan Netflix, Stranger Thing’e dört elle sarılmaya devam ediyor

Netflix’in Stranger Things‘i önümüzdeki yıl 5. sezonu ile birlikte sona erecek olabilir, ancak dizinin evreni, görünüşe bakılırsa bu son sezon ile beraber sona ermeyecek.

Dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, Upside Down Pictures adlı bir prodüksiyon şirketi kurdular ve şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Netflix için “Stranger Things” spin-off’ları da dahil olmak üzere birkaç proje daha geliştireceklerini duyurdu.

Upside Down Pictures’ın diğer projeleri arasında Japon manga ve animesini temel alan bir canlı çekim “Death Note” dizisi ve Stephen King ve Peter Straub’un romanı “The Talisman“ın bir dizi uyarlaması yer alıyor.

Netflix, Stranger Things’in dördüncü sezonunun 1 milyar izlenme saatini geçtiğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Böylece Stranger Things 4, geçtiğimiz yıl ilk ayında 1,65 milyar saat izlenen Koreli “Squid Game” dizisinin ardından bu dönüm noktasına ulaşan ikinci Netflix dizisi yayımı oldu.

Yıllar sonra ilk defa gelir kaybı yaşayan ve pek çok dizisini sonlandırma kararı alan Netflix’in Stranger Things’e olan güvenini bir kez daha vurguladığını söyleyebiliriz. Görünene göre şirket, Stranger Things’in başarısına yaptığı yatırımı arttırmayı ve önümüzdeki yıllarda da Duffer kardeşlerle yakın çalışmasını sürdürmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.