Ali Babacan: Şu Bahçeli var ya Bahçeli…

DEVA Partisi’nin Yozgat mitinginde konuşan Ali Babacan, partisine yönelik akınların arttığını belirtti. DEVA Karaman Vilayet Lideri Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger’e yönelik MHP’li bir kümenin saldırısını hatırlatan Babacan, MHP başkanı Bahçeli’yi “Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete yararı dokundu mu? Ortağı olduğu her hükûmet ülkeyi krizlerin içine düşürdü. Bildiği tek şey: Öfke, nefret, şiddet. Bildiği öbür bir şey yok. Bu ülkede milliyetçi hareketin bir ceremesini çekenler, bir de keyfini sürenler vardır. İktidar ortağı olarak devletin her türlü imkânı kullanıyor. Fakat, bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde” sözleriyle eleştirdi.

DEVA Partisi üçüncü mitingini Yozgat’ta yaptı. Mitingde kürsüye çıkan DEVA Partisi Genel Lider Ali Babacan, ekonomik krizi 6 ayda çözeceklerini, toplumsal yardım ve dayanakları gereksinim sahibi herkese ulaştıracaklarını söyledi.

Seçim sonrasına ait iletiler veren Babacan şu sözleri kullandı:

TÜRKİYE’NİN EN HOŞ YILLARINI İNŞA EDECEĞİZ: “Önümüzdeki seçimleri kazanacağız ve Türkiye’nin en hoş yıllarını inşa edeceğiz. Bu seçimi tüm Türkiye kazanacak. Evladına harçlık veremeyip bâtın bilinmeyen ağlayan analar, pazardan eli boş, başı eğik dönen babalar kazanacak. Çocuğunu okutamayan emekçiler, açlıkla sınanan emekliler kazanacak. Torununa bir küçük armağan bile alamayan dedeler, nineler kazanacak. Ürettikçe ziyan eden çiftçi, sattığı malı yerine koyamayan esnaf kazanacak.

SEÇİMİ KONSERLERİ YASAKLANAN SANATKARLAR KAZANACAK: Bu seçimi; en hoş yılları ümitsizlikle, telaşla geçen gençler, günde tek öğünle karnını doyurmaya çalışan öğrenciler kazanacak. Konserleri yasaklanan sanatkarlar kazanacak. Bu seçimi; kanısı, kimliği, inancı, kıyafeti, ömür şekli nedeniyle hor görülenler kazanacak. 28 Şubatçıların 1000 yıllık iktidar hevesini alaşağı eden arkadaşlarım, dostlarım kazanacak. Otoriter ittifakın görmezden geldiği milyonlar kazanacak.

BU ÜLKENİN MAYASINDA SEVGİ, BARIŞ, KARDEŞLİK VAR: Kutuplaşmadan, bağırış çağırıştan memlekete bir hayır gelmez. Kutuplaştırarak ülkeyi yönetmeye başladılar. Bizim hayalimizde; herkesin kendisini özgür ve eşit hissettiği bir Türkiye var. Birbirine ‘çomar’, ‘laikçi’, ‘bidon kafalı’, ‘din düşmanı’, ‘koyun sürüsü’, ‘vatan haini’ diye gürültü yapanlardan ibaret bir ülke olmadığımızı pek düzgün biliyoruz. Onlar, inanın çok az. Bu ülkenin kahir çoğunluğunun mayasında sevgi, barış, kardeşlik var.

ENFLASYONDA REKOR TÜRKİYE’DE: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2017 yılından beri “Enflasyon düşecek” dediği konuşmaları ekrana yansıtan Babacan, konuşmalar esnasında enflasyonun daima yükseldiğine işaret etti. Gerçek enflasyonun yüzde 200’e dayandığını söyleyen Babacan şu tabirlere yer verdi:

“Enflasyon daima yükselmiş. 5 yıldır yükseliyor, ‘Daha da düşecek’ diyor. ‘Müspet sonuçları göreceğiz’ diyor. Çarşıda, pazarda, markette müspet fiyat gören var mı? Dokümanlarıyla her şey ortada. 5 yıldır tek yetkiyi toplamış, enflasyonu düşüremiyor. Enflasyonu nasıl patlattığı ortada.”

‘Enflasyon dünyanın her yerinde yüksek’ diyorlar. Hop, 1 dakika dur! Savaşın ortasındaki Rusya’da enflasyon %15. Amerika’da %8,5. Almanya’da %7,5. Güney Kore’de %6. Çin’de %2,7. Japonya’da %2,4. Siz kimi aldattığınızı zannediyorsunuz? Rekor Türkiye’de.

20 YILDIR ANLAMADI, ANLAMIYOR: Hani ‘Yüksek faiz sebep, yüksek enflasyon sonuç’ diyor ya. Bu yanlışsız değil. Erdoğan sebep, yüksek faiz ve yüksek enflasyon sonuç. Doğrusu bu. 2018’den bu yana bütün yetkiyi kendi üstünde topladı. Atsın bir imza da düşürsün. Elini tutan mı var? Enflasyon da faiz de talimatla düşmez, itimatla düşer. 20 yıldır bunu anlamadı, anlamıyor.

2023 AMAÇLARIMIZA NE OLDU BEŞTEPE: 2023’e 4 ay kaldı. 2023 amaçlarımıza ne oldu Beştepe? Kişi başı geliri 25 bin dolar hedefliyorduk. Olmadı. Ülkemizi dünyanın birinci 10 iktisadına sokacaktık. Olmadı. İhracatımız 500 milyar dolara çıkaracaktık. Olmadı. Ehil ve dürüst takımların birçoklarını uzaklaştırdılar. İstişareyi terk ettiler. Bu hoş maksatlara giden yoldan saptılar. Ülkenin istikametini, adalet yolundan, demokrasi yolundan saptırdılar. Taşın, çamurun içinde debelenip duruyorlar.

TEK BİR KOMŞUSU BİLE YOK: Sokakların sesi Beştepe’ye ulaşmıyor. Evvelce bir apartman dairesinde otururdu. Külliye’ye taşındı. Tek bir komşusu bile yok. Gerçek hayatla ilgisi kalmadı. Devletin kulakları vatandaşa sağır oldu. İşte biz, devletin kulağını tekrar vatandaşa çevirmekle işe başlayacağız.

KRİZİ 6 AYDA ÇÖZERİZ: Biz iki tane büyük ekonomik kriz çözen grubuz. Şu anda yaşadığımız krizi de inşallah, evelallah 6 ayda çözeriz. En geç iki yılda da enflasyonu tek haneye indiririz. Bunları daha evvel yaptık, tekrar yaparız.

VATANDAŞIMLA KONUŞMAK İÇİN KİMSEDEN MÜSAADE ALMAK ZORUNDA DEĞİLİM: Her yerde engellemeye çalışıyorlar. Evvelsi gün Denizli’deydik. Aşure dağıtımının olduğu yerin yanında vatandaşlarımıza seslenelim dedik. Neymiş? Konuşmaya müsaade almamışız. Kusura bakmayın, ben vatandaşımla konuşmak için hiç kimseden müsaade almak zorunda değilim. Sen buna nasıl mahzur olacaksın ya?

BAHÇELİ’NİN BİLDİĞİ TEK ŞEY ÖFKE, NEFRET, ŞİDDET: Karaman vilayet liderimize 8-10 kişilik bir grup taarruzda bulundu. Vilayet liderimizin ortasında olduğu 2 kişiyi ağır biçimde darp ettiler. Şu Bahçeli var ya Bahçeli… Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete yararı dokundu mu? Ortağı olduğu her hükûmet ülkeyi krizlerin içine düşürdü. Bildiği tek şey: Öfke, nefret, şiddet. Bildiği öteki bir şey yok. Bu ülkede milliyetçi hareketin bir ceremesini çekenler, bir de keyfini sürenler vardır. İktidar ortağı olarak devletin her türlü imkânı kullanıyor. Lakin, bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde.

Olayın üzerinden 2 gün geçti. Karaman’da kolluk kuvvetleri de adliye de ağır çekim çalışıyor. Biz bu bahsin takipçisi olacağız. Bahçeli’nin ve ortağının bu ülkeyi şiddete, öfkeye, nefrete sürüklemesine müsaade vermeyeceğiz. Erdoğan’a da birkaç sorum var: Siz kimlerle ortak olduğunuzun farkında mısınız? Sizin görmek istediğiniz Türkiye bu mu? Yoksa siz de şiddeti, ‘siyaset’ zannedenlerden misiniz?” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.