Atlas Üniversitesi birinci mezunlarını verdi

2020-2021 akademik yılında birinci öğrencilerini kabul eden Atlas Üniversitesi, 2021-2022 Akademik yılında birinci mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı. Atlas Üniversitesinde düzenlenen mezuniyet merasimine, Atlas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Yusuf ELGÖRMÜŞ, Rektör Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT, fakülte dekanları, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezuniyet merasiminin birinci konuşmasını yapan Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT, Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl sıhhat alanında 10 farklı programa ilişkin birinci mezunlarını verdiğini belirtti. Şenyiğit “Çeyrek asırdır sıhhat alanında hizmet veren Medicine Hospital bilgi ve deneyimine dayanarak kurulan Atlas Üniversitesi, kurulduğu günden itibaren insanlığın problemlerine tahlil yaratan, bilgiyi üreten ve yayan bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edindi. Bir kelebeğin kanadını çırpması, dünyanın öbür ucunda kasırgalara sebep olduğu üzere, biz de yetiştirdiğimiz mezunların kelebek tesiriyle ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“İnsanlığa Hizmet Ülküsüyle Donanmış Atlaslı Bireyler Olarak Mezun Oluyorsunuz”

Doç Dr. ŞENYİĞİT, “Mütevelli Heyeti Liderimiz Dr. Yusuf Elgörmüş’ün daima istediği üzere aklın ve bilimin gücüne inanan, azmin ve emeğin muvaffakiyetin en temel ögesi olduğunu bilen kendi kültürüne hâkim, üniversal insani bedellere sahip, farklılıklara saygılı, beşere bedel veren ve insanlığa hizmet ülküsüyle donanmış Atlaslı bireyler olarak mezun oluyorsunuz. Bu bedelleri her yerde büyüteceğiniz ve yücelteceğiniz bir meslek hayatı diliyorum. Yolunuz açık olsun” diyerek konuşmasını noktaladı.

Rektör Küçük: Bilgi ve Fazilet İle Donatılmış Bir Kuşağı Bugün Burada Uğurluyoruz

Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK “Değerli mezunlarımız sizleri geleceğe uğurlayacağımız mezuniyet merasiminde, yakınlarınızla birlikte heyecan ve mutluluğunuzu paylaşmanın gururu içindeyiz” diyerek başladığı konuşmasında bugünün haklı gururunu yaşayan öğrenci ve velileri tebrik etti.

Öğrencilerin gelecekteki muvaffakiyetlerinin üniversiteyi ve ailelerini en âlâ halde temsil edeceğine olan inancının tam olduğunu söz eden Rektör KÜÇÜK, öğrencilerin süratle değişen dünyayı çok süratli kavrayacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Prof. Dr. KÜÇÜK, konuşmasının devamında, “Değişimi kavrayınız ki üniversitemizi muasır medeniyetler düzeyine taşıyabilelim. Sizlerden dürüst, adil, bedel ve tavırlarınıza bağlı âlâ birer insan olmanızı gönülden istiyorum. Ayrıyeten hoşgörülü, kendine güvenen, ayaklarının üstünde durabilen bireyler olarak gelecek kuşakların yetişmesinde de hisseniz olacak. Bütün toplumların ve ulusların umutları ve teminatları genç kuşaklardır. Elbette bizim de geleceğimiz ve teminatımız sizlersiniz. Bu gerçeği Mustafa Kemal ATATÜRK, “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün pahalarını gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkartacaksınız” dedi.

Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK’ün konuşmasının akabinde, meslek yüksekokulu programları ortasında birinci 3’e giren öğrencilere muvaffakiyet dokümanları ve mükafatları takdim edildi.

Meslek Yüksekokulu üçüncüsü, Diyaliz Programı öğrencisi Feyza İNAN, Atlas MYO Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT; MYO İkincisi, Dezenfeksiyon- Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Programı öğrencisi Fatma Zehra KARDEŞ, Rektör Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK ve MYO birincisi, Anestezi Programı öğrencisi Özge TANBAŞ, Atlas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Yusuf ELGÖRMÜŞ’ün elinden muvaffakiyet dokümanlarını alırlarken; Özge TANBAŞ’ın ismine üniversitenin birinci birincisi olarak kelebek duvarında yer verildi. MYO Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT, TANBAŞ’ın Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Medicine Hospital’da istihdamının sağlanacağı muştusunu verirken, Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Yusuf Elgörmüş de Dezenfeksiyon- Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Programını mezunlarının direkt Medicine Hospital’da işe başlayabileceğini söz etti. Dr. Elgörmüş “Eğitime, bilime ve araştırmaya istikamet veren; yenilikçi, milletlerarası seviyede tanınan ve kabul gören öncü üniversite olmayı maksat edinen Atlas Üniversitesinin, istihdam ve staj konusunda da her vakit öğrencilerine dayanak olmayı unsur edindiklerini söz etti.

Mezuniyet dokümanları dağıtımı ve kep atılmasının akabinde, After Party ile öğrenciler ve aileler eğlenceli anlar yaşadılar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.