Balina LUNA İçin Konuştu: Özel Birim de Kuruldu!

LUNA token’in dolaşımdaki arzı iki haftadan kısa bir süre içinde 300 milyona yaklaşık yedi trilyona yükseldi. Bu arada olayın perde arkasının aydınlanması için özel bir ekip kuruluyor. İşte ayrıntılar…

Arz 7 milyara ulaşırken LUNA hala 1 dolar olabilir mi?

TerraForm Labs, Terra yatırımcılarını bir bütün haline getirme planlarını açıklarken, daha fazla yatırımcı LUNA’yı piyasaya sürmeye devam ediyor. TerraUSD (UST) fiyat sabitliğini kaybetti, Terra’da doların üzerinden kısa sürede 0,0000009 dolara çakıldı. Artık insanlar her iki kripto para biriminin de 1 dolara tekrar ulaşabileceğini inanmıyor. En büyük LUNA balinası olan ‘The Moon’ ise basit bir soru soruyor…

En büyük Terra balinalarından biri olan “The Moon“, yukarıdaki tweet’te şunları söyledi:

Terra arzı 7 trilyona çok yakın. LUNA ve UST için 1 dolar boş bir hayal mi?

Dolaşımdaki Terra sayısına dayanarak, Terra fiyatının 1 dolarlık başarıya ulaşabilmesi için yaklaşık 7 trilyon dolarlık bir piyasa değerlemesi gerekecek, tüm kripto piyasasının 1,5 dolardan az olduğu düşünüldüğünde imkansız bir görev. Ancak Terra ekibi 1 dolar olmasa bile kayıpların bir kısmını telafi etmeye çalışıyor.

LUNA ve UST için yeni Blockchain yayınlanıyor

Geçen hafta yaşanan büyük kayıplardan sonra Terra yatırımcılarını bütünleştirme çabalarının bir parçası olarak TerraForm Labs, yeni bir chain’in hard fork ile ayrılıp ayrılmayacağını belirleyecek yeni bir teklif başlattığını duyurdu.

1623 adlı Terra önerisi bugün piyasaya sürüldü ve Terra ekibinin ileriye doğru atacağı bir sonraki adımın ana belirleyicisi olacak. Teklifin, yeni bir Blockchain doğduktan sonra ağ üzerinde çalışmaya devam etme desteğini belirten bir dizi doğrulayıcı ve geliştirici tarafından desteklendiğini belirtmekte fayda var. Sonuç olarak mevcut ağ LUNA Classic (LUNC), yeni ağ LUNA (LUNA) olarak adlandırılan yeni bir Terra Blockchain hard fork ile yayınlanacak.

Güney Kore, Terra’nın UST çöküşünü araştırmak için özel bir ekip kuruyor

Koreli yetkililer, Terra’nın çöküşünün düzgün bir şekilde araştırılmadığına ve bu nedenle Terra’nın ekosistem çöküşünde hiçbir taşın çevrilmemesini sağlamak için bir taktik suç birimini canlandırdığına inanıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Yerel basında yer alan SBS News’e göre, “Yeouido Azrail” olarak adlandırılan Kore özel suçlar birimi, Koreli yetkililerin uygun şekilde araştırılmadığına inandığı Terra’nın çöküşüne yol açan koşulları araştıracak. Soruşturmanın odak noktasının bir kısmı, Terra’nın insanları ekosistem paralarına yatırım yapmaya çekmek için kullandığı yönteme odaklanacak. Bu arada Terra kurucusu Do kwon, perde arkasında yaşananları anlatmak için meclise davet edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.