Beliz Özkan’dan toplumsal yaraya parmak basan kitap: Kızım Artık Evindesin

Yazar ve Avukat Beliz Özkan’dan üzerinde uzun müddet konuşulacak bir kitap:

Kızım Artık Evindesin…

Kitap, Türkiye’nin kanayan çocuk gelin sıkıntısına dikkat çekiyor. Zorla evlendirilen, hayallerinden kopartılan genç kızların, çocukların dramlarını anlatan Özkan, çocukların kıssalarını derledi, topladı ve Kızım Artık Evindesin kitabında yazdı.

Yeni okumalar yapmak isteyen kitapseverlerin kesinlikle okuması gereken bu kitapta, tahminen de duymadığınız, okumadığınız hayatlarla karşılaşacaksınız. Kitabı okurken hem hüzünlenecek, kızacak hem de “Neden bu sorun çözülemiyor” diye düşüneceksiniz.

Çocuk yaşta evlendirilen ve hayatları okurken boğazınızı düğüm düğüm eden 7 gerçek ömür kıssası, Avukat Beliz Özkan imzalı Kızım Artık Evindesin ile gün yüzüne çıkıyor…

“Oyun sanıyorlar herhalde”

“Hikayem çok insanın ilgisini çekiyor. Senin üzere daha evvel de oldu, anlatmamı istediler. Oyun sanıyorlar herhalde ya da dizileriniz var ya onlardan. Dizide izleyince heyecanlı oluyor tabii…”

Yüzümüze vurulan gerçekler

Ağrı’dan Melek, Ödemiş’ten Leyla, Diyarbakır’dan Leman, Sivas’tan Zeynep, Samsun’dan Bahar, İstanbul’dan Safiye ve Suriyeli Rana’nın hikayelerini okumaya hazırsanız sizleri buraya alalım. Çünkü, Kızım Arık Evindesin kitabında gerçekler bir bir yüzümüze vuruluyor. Hem de en ağır darbelerle…

Yazar, avukat Beliz Özkan…

Çocuk gelinlerin hikayeleri

Her bir davayı yakından takip ederek türel süreçleri de kıssalara dahil eden muharrir, memleketin her köşesinde yaşanan çocuk gelin gerçeğini tüm taraflarıyla anlayabileceğimiz stilde anlatıyor.

Konuya ilişkin yeni dinamikleri keşfedeceğimiz ve kamuoyunda büyük yansılara yol açan yasal düzenlemelere farklı bir bakış açısı geliştirebileceğimiz bu metinde, son derece objektif anlatımla karşımıza çıkıyor.

Sayfa: 192

Belgesel niteliğinde kitap

7 Çocuk Gelin öyküsü, mahkeme süreçleri, bahsin uzmanlarıyla yapılan röportajlar ve istatistiklerle Kızım Artık Evindesin, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, erken yaşta yapılan evlilikler ve bayan meselesine dair belgesel niteliğinde bir kitap.

Bu kitabı okurken çocuğun aile, toplum ve devlet karşısındaki savunmasızlığını bir sefer daha fark edeceksiniz.

Gerçek bireyler, etkileyici hayatlar…

Kızım Artık Evindesin kitabındaki şahıslar hayat üzere gerçek ancak kitapta bir o kadar da hayatın acımasız yüzünü göreceksiniz.  Toplumumumuzn adeta kanayan yarası olan çocuk gelin meselesini Beliz Özkan’ın kaleminden okuyun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.