Canan Kaftancıoğlu’ndan erken seçim çağrısı: Bu bozuk düzeni değiştireceğiz

Kağıthane’de semt pazarı ziyaretinde bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, erken seçim çağrısı yaptı. Kaftancıoğlu, “Biz hazırız. Türkiye’yi yönetecek kadrolar hazır. Hemen erken seçim istiyoruz” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’ndan erken seçim çağrısı: Bu bozuk düzeni değiştireceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘erken seçim’ çağrısı yaparak, “Biz hazırız. Türkiye’yi yönetecek kadrolar hazır. Türkiye artık kendisini yeniden kuracak, yeni bir iktidar ve ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Demokratik Sistem’ için sabırsızlanıyor. Halkımızın bu sabırsızlığına karşılık vermek için, hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye’nin bütün sorunlardan kurtulabilmesinin yolu iktidar değişikliğinden geçiyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, tek adam rejimine son verip halkın iktidarını kuracağız. Halkı zenginleştirecek olan, hayat pahalılığına son verecek olan “Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi” kuracağız. Vatandaşa hesap vermeyi temeline alan demokratik hukuk devletini kurup, kamu kaynakları yararına kullanacağız. Türkiye artık kendisini yeniden kuracak, yeni bir iktidar ve Güçlendirilmiş Parlamenter Demokratik sistem için sabırsızlanıyor. Halkımızın bu sabırsızlığına karşılık vermek için, hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, beraberindeki partililer ile Kağıthane’de Yeşilce ve Sultan Selim mahallelerinin ortak semt pazarını ziyaret etti.

canan-kaftancioglu-ndan-erken-secim-cagrisi-bu-bozuk-duzeni-degistirecegiz-896703-1.

Burada açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, Türkiye’nin ekonomik buhran yaşadığını kaydederek, “Tam üç yıl önce, 2018 yılının Temmuz ayında, ucube tek adam rejiminin resmen yürürlüğe girmesiyle birlikte, yaşadığımız ekonomik krizin şiddeti arttı. Kriz vatandaşlarımızın canını daha çok yakar hale geldi. Şahsım hükümetinin, halkı koronavirüs salgını ile mücadelede yalnız bırakmasının ardından da bu kriz tam bir buhrana dönüştü” dedi

‘MİLYONLAR; YOKSULLUKLA, BORÇLULUKLA, AÇLIKLA BOĞUŞUYOR’

Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi verdiğine dikkati çeken Kaftancıoğlu, şöyle devam etti:

“Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor. Saray halkın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına tamamen sırtını dönmüş durumda.”

‘İKTİDARIN BOZUK DÜZENİ İŞSİZLİK VE ZAM GETİRDİ’

1 Temmuz itibariyle elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12, sanayi kuruluşlarında kullanılan doğalgaza yüzde 20, LPG’ye 60 kuruş, öğrenci harçlarına ise yüzde 10 zam yapıldığını anımsatan Kaftancıoğlu, “Ucube tek adam rejiminin yürürlüğe girdiği günden bugüne elektrik faturaları 8 kez, doğalgaz faturaları da 13 kez zamlandı. İktidarın kurduğu bu bozuk düzen, vatandaşa sadece açlık, işsizlik ve zam getirdi. Biz bu bozuk düzeni değiştireceğiz” diye konuştu.

EMİNE ERDOĞAN’A TEPKİ: SARAY, VATANDAŞIN LOKMASINA DAHİ GÖZ DİKTİ

Emine Erdoğan’ın ‘Porsiyonları küçültün’ sözlerine de tepki gösteren Kaftancıoğlu, “Yurttaşlara ‘Porsiyonları küçültün’ diyen Saray, vatandaşın lokmasına dahi göz dikti. Şahsım düzeni devam ettiği müddetçe fakirleşmeye, yoksullaşmaya, geçim sıkıntısı yaşamaya devam edeceğiz. İktidarın siyasi ve ekonomik tercihleri bize bunları yaşamayı dayatıyor. Ama Türkiye bu düzene mahkum değil. Bu kötü gidişi biz değiştireceğiz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.