CHP Ankara Milletvekili Levent Gök: PKK’nın Suriye’deki işgalinin sorumlusu Erdoğan

Fırat Kalkanı, Zeytin Kolu, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekatları ile hudut ötesinde terör örgütü PKK/YPG’ye ağır darbeler vuruldu, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Suriye’nin kuzeyinde barınan hain teröristlere yönelik yeni operasyon sinyalleri vermişti.

KILIÇDAROĞLU DA KARŞI ÇIKMIŞTI

Muahlefeti rahatsız eden operasyon iletisiyle ilgili CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin Suriye’de terör amaçlarına yönelik başlatmayı planladığı harekata karşı çıkarak, “Buradan, Avrupa Birliği’ne, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komitesi’ne seslenmek istiyorum. Bizler kendi ülkemizde demokratik sistemin yine inşaası için gayretimizi veriyoruz. Seçimlerden sonra, demokrasisi gelişmiş, Avrupa Birliği normlarını uygulayan, yurtta ve dünyada barışı savunan bir Türkiye göreceksiniz. Bundan hiç kimsenin telaşı olmasın.” demişti.

ERDOĞAN’I SORUMLU TUTTU

Son olarak CHP’li bir isim daha skandal açıklamalarda bulundu. Ankara Milletvekili Levent Gök, terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki işgalinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tuttu. Halk TV yayınında konuşan Gök, moderatörün “Terör koridorunu dağıtmak üzere operasyon yapıldı diyeceklerdir” kelamlarına üzerine “Zaten yıllardır sorun devam ediyor. Nedeni de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Denetimin verilmesine neden olan Erdoğan’dır. Esed’in denetimindeyken kontrolün oraya verilmesini sağlayan kişi şahsen Erdoğan’dır. O yüzden bu kelamları söyleme hakkı yoktur. Sen orada şayet istiyorsan biz cumhuriyet halk partisi olarak söylüyoruz gidip Esed’le oturup konuşup oradaki sıkıntıları çözün diyoruz” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.