CHP’li Belediye Lideri Mustafa Kayalar gözaltında!

CHP’li Menderes Belediyesi’nde yolsuzluk yapıldığı argümanları üzerine Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılık soruşturma kapsamında elde edilen bilgi ve dokümanları ile eksperler tarafından hazırlanan raporları inceledi.

10 MİLYON LİRALIK ZARAR

Soruşturma kapsamında hazırlanan raporlarda, Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen çöp toplama, iş makinesi ve araç kiralama ihalelerinde yapılan usulsüzlükler sonucunda 10 milyon liralık kamu ziyanı oluştuğu tespit edildi.

Aralarında Menderes Belediyesi Paklık İşleri Müdürü ve Yazı İşleri Müdürünün de bulunduğu 26 belediye çalışanına ‘İhaleye fesat karıştırma’ hatasını işledikleri gerekçesiyle eş vakitli operasyon düzenlendi. Şüphelilerden 24’ü yakalanarak gözaltına alınırken 2 firarinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

BELEDİYE LİDERİNİN 2 VİLLA RÜŞVETİ

Menderes Cumhuriyet Başsavcısılığı tarafından yürütülen, Menderes Belediyesi’ndeki yolsuzluk tezlerine ait soruşturma kapsamında elde bilgi ve evraklar kapsamında, CHP’li Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar ve Menderes Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ertan Güleç’in, Bodrum’da iki villayı rüşvet olarak aldıkları ortaya çıktı.

BAŞKAN VE MECLİS ÜYESİ GÖZALTINDA

Mustafa Kayalar ve Ertan Güleç’in İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere’de inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına alışılmamış halde üretimine müsaade edilmesi karşılığında, Bodrum’da bulunan iki villanın ortacılar kullanılarak ‘Rüşvet’ olarak aldıklarının tespit edilmesi üzerine, villayı rüşvet olarak veren mimarlık şirketinin sahibi, villayı rüşvet olarak veren otel müdürü ile Kayalar ve Güleç gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.