Christope Galtier, PSG’nin yeni teknik yöneticisi oldu

Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino’nun boşluğunu doldurdu. Fransız devi yaptığı açıklamada, Christope Galtier ile anlaştığını duyurdu.

Tecrübeli çalıştırıcıyla 2024 yılana kadar mukavele imzalandığı belirtildi. Fransız çalıştırıcı son olarak bir diğer Ligue 1 grubu Nice’i çalıştırmıştı.

“FARKLI BİR YAKLAŞIMIM OLACAK”

Basın toplantısında PSG’de vazifeye başlamasından ötürü gurur duyduğunu kaydeden Galtier, “Böyle bir takıma sahip olduğunuzda yeterli oynamak zorundasınız. Eski takımlarıma kıyasla burada oyuna farklı bir yaklaşımım olacak” tabirlerini kullandı.

“KÖKENİMİ BİR KENARA BIRAKTIM”

İlk temaslara başladığımızda Marsilya kökenimi bir kenara bıraktım” kelamlarını kullanan Fransız teknik yönetici, “Marsilya’da doğdum, bu bir gerçek! Fakat ben en büyük kupayı kazanmak, en yeterli oyunculara hocalık yapmak istiyorum. Bunun için Paris’ten daha uygun bir yer yok” dedi.

Son devirde hakkında ayrılık haberleri çıkan Neymar için, “Neymar, dünyanın en yeterli futbolcularından biri. Kim onu takımında istemez?” yorumunda bulunan 55 yaşındaki teknik yönetici, bir öbür yıldız Kylian Mbappe için ise, “Mbappe’nin kadrodan neler istediğini, beklediğini biliyorum. O isteklerin yerine nasıl geleceğini de biliyorum. Mbappe, PSG’nin futbolcusudur ve burada ferdî yeteneklerin, kollektif gayeye hizmet etmesini sağlayacağım!” diye konuştu.

LILLE İLE TARİHİ BAŞARI

Galtier, teknik yöneticilik mesleğinde doruğunu Lille’de yaşadı. Fransız teknik yönetici idaresindeki Lille, 2020-2021 dönemini PSG’nin önünde şampiyon olarak tamamlayıp, 10 yıllık hasretine son verdi. Şampiyonluk sonrası kadronun başından ayrılan Galtier, geçen dönem Nice’i çalıştırdı. Fransız teknik yönetici yönetimindeki ekip, ligi 9. sırada tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.