Cüneyt Özdemir, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi topa tuttu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ABD’de kurulan bir vakıf üzerinden suçlamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’den vakıflar üzerinden ‘gizli’ bir biçimde Amerika’ya para kaçırıldığını tez etti.

Gündem olan savlara gazeteci Cüneyt Özdemir’den de yorum geldi.

“Küçük sayılardan saçma komplo teorisi”

Bahsedilen tezleri, “Küçük sayılardan saçma komplo teorisi” olarak söz eden Özdemir, Kılıçdaroğlu ve CHP’yi de eleştirdi.

Özdemir, Twitter’daki paylaşımlarında şu sözleri kullandı:

“Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD’deki vakıflara yollayıp başları Türkiye’de sıkışınca ABD’ye kaçacaklarmış. Tez bu… Ben ikna oldum! Ya Türkiye’de muhalefet bu kadar küçük sayılardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum lakin kuruyor işte, vallahi inanılmaz!

Yahu fısıltı gazetesinde bile bu sayıların on misli hatta yüz misli konuşuluyor madem bir şey ortaya atacaksınız bunu onla, yüzle çarpın bari… Ha bir de ABD’ye para kaçırıp kaçma ‘procesi’ de üstün. Dünyada bir birinci olabilir! Diktatörler genelde ABD’den kaçmıyorlar mıydı?

“Büyük hayal kırıklığı”

ABD’deki AK Partili vakıfların katakullilerini incelemek farklı, bu türlü saçma sapan bir komplo teorisini şahsen muhalefet önderinin ağzından güya büyük bir şey açıklıyormuş üzere anlatmak çok çok farklı. Durum düşündüğümüzden çok daha vahim demektir. Büyük hayal kırıklığı…

İki büyük krizle karşı karşıyayız arkadaşlar; İktidar ekonomik siyasetlerinde iflas ediyor fakat daha vahimi ana muhalefet dediğimiz CHP büsbütün denetimi kaybediyor. Bu gidişle kısa bir müddet sonra CHP 3. hatta 4. hatta 5. parti olacaktır görün. Büyük bir savrulma yaşanıyor..”Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.