DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın konuşmasına polis pürüzü

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Denizli’de vatandaşlarla bir ortaya geldi. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde Kültür Merkezi önünde stant kuran partililer halka aşure dağıttı. Lakin, toplanan kalabalığa konuşma yapmak isteyen Babacan, polis pürüzüyle karşılaştı.

“BÖYLE BİR AKTİFLİĞE MÜSAADE VEREMEM”

Sadece stant kurulup, aşure dağıtımı yapılacağının beyan edildiğini ve müsaadenin bu tarafta alındığını söyleyen polis, parti otobüsünün bölgeden çekilmesini istedi. Polisin müdahalesinin akabinde DEVA Partisi Seçim İşleri Lideri İdris Şahin ile vazifeliler ortasında tartışma yaşandı. Konuşma için bildirimde bulunulmadığını belirten polisler, alınan müsaadesi görmek istedi. Vazifeli polisler müsaadesi inceledikten sonra; “Sadece stant açmak için talebiniz var. Ben gerekli müsaade almadan bu aktifliğe müsaade veremem. Burası trafiğe kapalı bir alan. Komite kararıyla kapatılmış alan. Burayı müsaadesiz trafiğe açmıyoruz. Aşure hayrı dışında öbür bir aktiflik kelam konusu değil. Stant dışında bir müsaade almadıkları için itiraz ediyoruz” sözlerini kullandı.

DEVA Partili Şahin ise polise “Hangi müsaadeden bahsediyorsunuz. Biz size bildirim yükümlülüğümüzü yerine getirdik. Biz otobüsten konuşmayacağız. Biz burada olağan etkinliğimizi yapacağız” diye karşılık verdi.

Tartışmanın akabinde olay yerinde vazifeli polisler üstleri ile görüştükten sonra aktifliğin yapılmasında bir sakınca olmadığını belirterek müsaade verdi. Daha sonra Babacan kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.