Diyarbakır’da enkazda bulunan altın ve döviz yetkililere teslim edildi

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, 6 Şubat’taki depremlerde yıkılan 4 binanın enkazında bulunan ziynet eşyası ve döviz yetkililere teslim edildi.

Bağlar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, depremde kaybettiği yakın akrabalarına ait eşyaları arayan N.Y.B, poşet ve çorap içerisinde saklanmış altın kolye, 8 çeyrek altın, 3 burma bilezik, 2 küpe, yüzük, 3 bin 500 avro ile saat buldu.

N.Y.B, hayatını kaybeden vatandaşlara ait altın ve dövizi belediye ve polis gözetiminde tutulan tutanakla sahiplerine ulaştırılmak üzere yetkililere teslim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, depremde kaybettiği yakınlarına ait eşyaları ararken bulduğu ziynet eşyalarını ve parayı yetkililere ulaştıran vatandaşın takdire şayan davranışta bulunduğunu belirtti.

Bağlar Belediyesi görevlilerince şu ana kadar 200 bin lira değerinde altın ve para bulunularak tutanakla adli makamlara teslim edildiğini belirten Beyoğlu, şöyle devam etti:

“Bir kardeşimiz, yakın akrabalarına ait eşyaları ararken bu eşyaların arasına karışmış para ve altın buldu. Hemen gelip belediye personelimize ve polise bilgi verildi. Polis gözetiminde tutulan tutanakla adli makamlara teslim edildi. Bu davranış bizi duygulandırdı. İyi ki böyle altın kalpli insanlarımız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir