Dolar ve altında kritik hafta! (19 Ağustos altın ve dolar fiyatı)

Paylaş

Geçtiğimiz gün açıklanan Fed toplantı tutanakları piyasalar tarafından yakından takip edildi. Toplantı tutanaklarından açıklanan gelişmelere göre bazı Fed yetkilileri varlık alım programının ekonominin gidişatından önce azaltılması gerektiğini düşünürken, bazı yetkililer ise varlık alım programının erken bir tarihte azaltılmaması gerektiğini savundu.

Paylaş

Öte yandan Delta varyantı ve salgının yayılım hızının artması gibi gelişmelerin ekonomideki toparlanma eğilimini etkilediğini düşünen Fed üyeleri, enflasyon hedeflemesi konusunda hemfikir kaldılar.

FED TUTANAKLARI ETKİSİ

Paylaş

FED TUTANAKLARI ETKİSİ

Fed tutanaklarından gelen önemli mesajların ardından sabah saatlerinde düşüş gözlenen ons altında ise öğle saatleri itibarıyla toparlanma eğilimi görülüyor. 1790 dolar seviyesi civarında hareket eden ons altın gün içerisinde en düşük 1776 doları görürken, en yüksek ise 1792 dolar seviyesini test etti.

Paylaş

Gram altın ise ons altındaki hareketlenmelere paralel olarak seyrini sürdürüyor.

Paylaş

Güne 486 lira seviyesinde yatay başlayan gram altın, öğle saati itibarıyla 490 lira seviyesinde işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 482 lira en yüksek ise 491 lira seviyeleri görüldü.

DOLAR VE EURO HAFİF YÜKSELİŞTE

Paylaş

DOLAR VE EURO HAFİF YÜKSELİŞTE

 Fed tutanaklarında çoğu politikacının varlık alımı azaltımı için yıl sonuna işaret etmesinden sonra dolar endeksi bir miktar güç kazandı.

ekonomi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.