Doları koklayan adam Selçuk Geçer yeni tahlilini paylaştı! Dolarda konuşulan o sayısı açıkladı… Yalnızca 13 gün kaldı! Dolar ne olacak diyenler harekete geçti…

Uzun vakittir 18 TL bandında seyreden dolar yeni güne 18.39 düzeyinde başladı. Aylarca 14 TL düzeylerinde ilerleyen dolar 6 aylık müddetin akabinde tekrar 18 TL düzeylerine yerleşti. Dolardaki yükseliş sürerken yatırımcılar ve vatandaşların korkusu da artıyor.

Dolarda yaşanan hareketlilik sonrasında gözler ekonomistler ile uzmanlara çevrildi. Dolar yatırımcıları, ekonomist ve uzmanların varsayımları pür dikkat dinliyor. Yaptığı kestirimlerle es getiren ekonomist Selçuk Geçer, iddialarına bir yenisini daha ekledi.

DOLARDAKİ ARTIŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Ekonomist Geçer, son değerlendirmesinde Eylül ayını dikkate aldı. 19 TL’ye şimdi çıkmayan doların Eylül ayı içinde ne kadar olacağını söyleyen Geçer, epey sert açıklamalar yaptı.

Geçer yeni iddiasıyla ilgili, “Eylül ayı sonunda benim öngörüm 20 Türk Lirası’nın üstünde bir dolar kuru tutabilirler” tabirlerini kullandı.

 

“DOLARIN 30 TL’NİN KIYISINA GELEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kış mevsiminin sert geçeceğini söyleyen Selçuk Geçer, “Kur hareketlerine bakıldığı vakit da birebir biçimde sertleşmeye başlar. Ben yalnızca enflasyonun bu tesirinin kura uygulanması ile birlikte dolar kurunun 30 Türk Lirası’nın kıyısına gelebileceğini öngörüyorum” dedi.

“POLİTİKA DEĞİŞMEZSE DOLAR FIRLAYACAK”

Selçuk Geçer, ilerleyen günlerde para piyasalarında bir değişim yaşanmazsa dolar fiyatının daha da artacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.