Edin Visca: Trabzonspor’la daha fazla kupa kaldırmak istiyorum

Başakşehir’de değerli muvaffakiyetler elde edip geçtiğimiz dönem ortasında Trabzonspor’a transfer olan Visca, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bosnalı oyuncu gruba Aston Villa’dan gelen Mahmoud Trezeguet ile ilgili fikirlerini de lisana getirdi.

“Trabzonspor topluluğu bunu hak ediyor”

Sakatlıklar konusunda dikkat edilmesine değinen Edin Visca, “Sakatlık olmaması bizim için büyük güç olacak. Öteki oyuncular ne kadar düzgün olursa ben de güzel olacağım. Trezegeuet’i tanıyorum uygun bir karakter düzgün profesyonel. Biraz konuştuk onunla. Doğucan ve Eren Kasımpaşa’da aslında çok uygun oynadılar. En güzel transferleri yaptık. En kıymetlisi sakatlık olmasın.Geçen sene bunu çok yaşadık, bizim için güzel bir dönem olacak. Play-off oynayacağız, âlâ bir fikstür olacak, birinci gaye kümelere girmek, Trabzonspor topluluğu bunu hak ediyor.” biçiminde konuştu.

“Böyle bir atmosfer yok”

Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarına değinen kanat oyuncusu, “Bu lisanı herkesin öğrenmesi gerekiyor. Türkiye’deki insanlara hürmet gösteriyorsun, bilhassa yerli oyuncular rahat konuşabilir, İngilizce de biliyorum. Kamptaki ortamımız harikulade. Ben de artık hatırlıyorum kutlamaları heyecanlanıyorum. Herkese tek tek anlattım, Trabzonspor’un tarihini anlattım. Bazen arkadaşlar maça gelip izlediler. Benim abim Konya maçına geldi ağladı. Bu türlü bir atmosfer yok” dedi.

“Dünyada bu türlü kutlama olmadı”

Edin Visca, “Herkese hissetmek yaşatmak istiyorum. Ferdî performansı arttırmak istiyorum. Dünyada bu türlü kutlama olmadı, tekrar olmayacak.” sözlerini kullandı.

Devamında Trabzonspor’da ortamından bahseden Edin Visca, “Başakşehir rahat bir kadro, baskı da yok. Başakşehir’de 5-6 yıl birinci 4 içinde olduk.” dedi.

Abdullah Avcı hakkında övgü dolu tabirlerde bulunan Visca, “Abdullah Hoca ile konuştum, konfor alanına çıkmak istedim. Trabzon’da çalışan yönetici, lider sağ olsun konutuma üzere geldim.” dedi.

Visca, “Tekrar yeni bir şeyler yapmak yeni tarih yeni kıssa yazmak istiyorum. Ben memnunum, yalnızca bir şampiyonluk değil. Daha fazla kupa kaldırmak istiyorum.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.