Elon Musk’tan babası Errol Musk’a konuşma yasağı

Errol Musk, son vakitlerde yaptığı açıklamalarla basının ilgisini çekerken oğlu Elon Musk’tan ambargo yedi. Tesla ve SpaceX CEO’su, 76 yaşındaki babası Errol Musk bir röportajda, kendisiyle gurur duymadığını söyledikten sonra bir kısa bildiride sessiz kalmasını söyledi. Lakin baba Musk bu uyarıyı pek de dinlemiş görünmüyor.

Errol Musk, geçtiğimiz haftalarda evvel üvey kızından iki çocuğu olduğunu açıklayarak gündeme gelmiş, akabinde da verdiği röportajlarda oğlu Elon Musk ile ilgili kelamlarıyla dikkat çekmişti.

Errol Musk, üvey kızından çocukları olmasının son derece olağan olduğunu, insanların emelinin üremek olduğunu belirtirken spermleri için de çeşitli sperm bankası şirketlerinin talip olduğunu söylemişti. Baba Musk’ın bu açıklamalarının yankıları devam ederken bir diğer röportajda da bu sefer oğlu Elon Musk için enteresan açıklamalar yapmıştı.

Errol Musk, oğluyla gurur duymadığını hatta öteki oğlunu çok daha başarılı ve sevinçli bulduğunu belirtirken Elon Musk’ın kilosuyla ilgili de tenkitler de bulunmuştu.

“ARTIK LÜTFEN SESSİZ KAL”

Insider’ın haberine nazaran bu açıklamalardan sonra Elon Musk, babasının sessiz kalmasını istediği bir ileti atmış. Lakin Errol Musk pek de oğlunu dinleyecek üzere görünmüyor.

Daily Mail Australia ile yaptığı yeni bir röportajda Errol Musk, Elon’la gurur duyup duymadığı sorulduğunda “hayır” cevabını verdiğini, zira soruyu yanlış anladığını söyledi. Gazeteye verdiği demeçte, “Aslında sorunun gururla ilgili olduğunu fark etmedim. Daha sonra kaydı dinlediğimde fark ettim” dedi.

Errol Musk, kelamlarına şu formda devam etti: “Herhangi bir ebeveyne oğulları ile gurur duyup duymadıklarını sorarsanız, doğdukları günden itibaren onlarla gurur duyduğunu söyler.”

Yine de Musk, üç kızının (Alexandra, Asha ve Tosca) Avustralya radyosuna yaptığı yorumlardan sonra günlerce kendisiyle konuşmadığını söyledi.

Errol Musk, verdiği cevaplara oğlunun yansısıyla ilgili de “Elon bunun yanlışsız olmadığını biliyor, bu yüzden asla üzülmez. Bu cins şeylere yalnızca güler” dedi.

Ayrıca Errol Musk, röportajlardan sonra Elon Musk’ın kendisine bir ileti gönderdiğini ve bildiride “Baba basın seninle oynuyor, bu yüzden lütfen sessiz ol” yazdığını da söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.