En sevdiğiniz renk kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! İşte en sevdiğiniz renge nazaran karakter tahlili yapan kişilik testi

Bugün, en sevdiğiniz renge nazaran kişilik özelliklerinizi ortaya çıkaran diğer bir kişilik testi ile geri döndük.

Bu renk kişilik testinde, sizin ve en sevdiğiniz renge nazaran kişiliğinizin ve tanıdığınız şahısların niteliklerini ve özelliklerini keşfedeceksiniz. Psikologlar tarafından davranış biçimleri ve kişilik tipleri üzerine uzun yıllar süren araştırmalara dayanarak, her bir renk için bu temel kişilik özelliklerini bir ortaya getirdik. Bu kişilik testleri, daha derin bir anlayış ve irtibat sağlamak için iş yerinizdeki, ailenizdeki, okuldaki, gruplarınızdaki vb. başkalarının yanı sıra kendinizin de keşfedilmesini kolaylaştırmanıza yardımcı olur. Pekala sizin en sevdiğiniz renk ne? İşte en sevdiğiniz renge nazaran karakter özelliklerini açığa çıkaran kişilik testi.

KIRMIZI RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Kırmızı ise , renk kişiliğiniz güç ve denetim aradığınızı ortaya koyuyor. Kendi yolunu istiyorsun. Ayrıyeten, istediğinizi elde etmek için şeyleri ve insanları manipüle etmede daha âlâ olabilirsiniz. Bilhassa öğretmenler, işverenler, ebeveynler vb. üzere yetkili bireylerin varlığında, gücünüzü ve özgürlüğünüzü vermeyi güç buluyorsunuz. Çocukken, hayatınızda sonlu bir kelam hakkınız olduğu için okulda epey hayal kırıklığına uğramış ve bir sürü rutin şeyi takip etmek zorunda kalmış olabilirsiniz.

İlişkilerde, bir şeyler üzerinde çalışmayı seviyorsunuz ve tıpkı şeyi partnerinizden de bekliyorsunuz. Tutkuyla ve ağır bir halde seviyorsunuz. Cesaretli, kararlı, dışa dönük, ısrarcı ve inisiyatif almaktan yahut fikrinizi tabir etmekten korkmuyorsunuz.

MAVİ RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Mavi ise, renk kişiliğiniz hayatta mana aradığınızı gösterir. Etrafınıza ve bağlarınıza itina göstermeye, teşvik etmeye ve katkıda bulunmaya gereksiniminiz var. Yaptığınız her şeyde özgün ve eşsiz hissetmek istersiniz. Bağlarda bütünlüğe ve birliğe paha veriyorsunuz. Sen doğal bir romantiksin ve besleyicisin. İnsanları, bitkileri ve hayvanları beslemekten zevk alıyorsunuz. Çocukken tanınmak istediniz ve reddedilmeye karşı hayli hassastınız. Zihniniz son derece yaratıcı olduğundan, sıradan okul rutinlerine ahenk sağlamakta zorlanmış olmalısınız. Rekabetten fazla teşvik edici bir ortamda daha yeterli çalıştınız. Yetişkin hayatınızda da kendinizi keşfetme arayışı içinde bulabilirsiniz.

İlişkilerde, gerçek bir romantik olabileceğiniz uyumlu münasebetler ararsınız. Bağlantılarınızda çiçekler, müzik, mum ışığında akşam yemekleri, sıcaklık, empati ve kaliteli vakit getirme jestlerinden hoşlanırsınız. Sözleri ve kabulü teşvik eden temaslardan hoşlanırsınız. Hislere dayalı kararlar vermeniz mümkündür. Anlaşılmak ve takdir edilmek istiyorsun.

YEŞİL RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Yeşil ise, o vakit renk kişiliğiniz, doğal bir vizyon sahibi, uyumsuz ve sorun çözücü cinste bir birey olduğunuzu gösterir. Zeka, içgörü, adalet ve hakkaniyete paha veriyorsunuz, şeylerin, süreçlerin yahut alınan kararların işleyişinin ardında bilgi, anlayış, açıklama ve yanıtlar arıyorsunuz. Kendi standartlarına nazaran yaşıyorsun. Çocukluğunuzda, zihinsel olarak uyarıcı olan hususlarda son derece başarılıydınız. Rutin seti körü körüne takip etmekten daha büyük ilgi alanlarınız üzerinde çalışmaya daha yatkınsınız. Doğal bir takipçi olmadığınız için kendinizi otoriteyi sorgularken de bulabilirsiniz.

İlişkilerde, ‘kafaya kalpten’ bir yaklaşımla liderlik etmeyi tercih edersiniz. Hislerinizi tekrar tekrar tekrarlamanız mümkündür. Hisleriniz tarafından çok fazla denetim edildiğini hissederseniz huzursuz olursunuz. Duygusal irtibatınızı kurmayı seviyorsunuz, fakat aşk vakitlerinde olmadığınızda, gücünüzü işinize yahut başka hayat ilgi alanlarınıza harcamak istiyorsunuz.

SARI RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Sarı ise, renk kişiliğiniz optimist, eğlenceyi seven, sevinçli, yaratıcı bir birey olduğunuzu gösterir. Beşerlerle sohbet etmeyi seviyorsunuz. Sen çoklukla bir partinin hayatısın. Yalnızlığa uzun müddet dayanamazsın. Kişiselliğin tabiri doğal olarak size gelir. Sevinç ve memnunluk hisleri sizi motive eder. Sığ irtibatları olan daha büyük kümeler yerine sıkı sıkıya bağlı memnun bir toplumsal kümesi tercih ettiğiniz için arkadaş edinirken epey seçicisiniz. Hislerinizi yüksek güçlü saf tutumunuzun ardına saklamakta güzelsiniz. Olumsuz şartlar altında, tezli ve kibirli de olabilirsiniz.

İlişkilerde, şimdiki vakitte yaşamayı seviyorsunuz. Her anın tadını doyasıya çıkarıyorsunuz. Özgürlüğünüzü ve toplumsal hayatınızı sürdürebileceğiniz partnerlerle uygun geçiniyorsunuz. Karizmatik, birlikte olması eğlenceli, tutkulu bir partnersiniz. Yeni beşerlerle tanışmayı ve çılgın tecrübeler yahut maceralar yaşamayı seviyorsunuz. Dertsiz ve ilgisiz görünebilirsin lakin eşinizin fizikî varlığını ve dikkatini çok arzuluyorsunuz. Sabit topraklama gücü sunabilen ortaklarla güzel iş çıkaracaksınız.

SİYAH RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Siyah ise, renk kişiliğiniz güçlü iradeli, kararlı, kendine güvenen, bağımsız, risk alan bir birey olduğunuzu gösterir. Hem işinizde hem de bağlarda önemli, göz korkutucu ve otoriter görünebilirsiniz. Gizem, zarafet, yoğunluk, haysiyet, sofistike ve kibarlık yayan klasik ve muhafazakar bir bireysiniz. Görünüşünüz, realitenizin denetiminin büsbütün sizde olduğunu gösteriyor, lakin içeride epey inançsız olabilirsiniz. Yürekli ataklar yapıyorsun lakin övülme beklentisiyle değil. Dikkat çekmeyi seviyorsunuz. Ayrıyeten statünüz ve ömür şekliniz için de sıklıkla kıskanılırsınız.

İlişkilerde, insanları aralıklı tutarsınız. Hislerini koruyorsun. Sırlarınıza ve hayatınıza kimsenin girmesine müsaade vermemek için epeyce yüksek duvarlarınız var. Sen özel bir beşersin. Hayatınızın her ayrıntısını paylaşmaktan hoşlanmıyorsunuz. çok ayrısın. Etrafında gizemli bir aura tutuyorsun. Gardını kolay kolay düşürmezsin. Lakin siz kendiniz emniyetli bir insansınız. Ham hisleri emmek için vakit ayırırsınız. Kendinizi söz etmekten sizi alıkoyan reddedilme kaygınız da olabilir. Siz de vakit zaman isyankar olabilirsiniz. Güvenlik açıklarını hayli düzgün saklıyorsun.

BEYAZ RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Beyaz ise, renk kişiliğiniz barışı koruyan, sabırlı, empatik, sakin, sistemli, titiz bir birey olduğunuzu ortaya koyuyor. Çatışmalardan kaçınırsınız. Sen iffet, saflık ve masumiyeti temsil eden dikkatli bir beşersin. Sadelik, sistem ve huzur için çabalıyorsunuz. Sakinleştirici varlığınız ve huzurlu tabiatınız için aranıyorsunuz. Birçok durumla diplomatik olarak ilgilenirsiniz. Rastgele bir kaotik durumda dengeyi getirmeyi amaçlayan uyumlu bir insansınız.

İlişkilerde cömert, kibar ve düzgün bir dinleyicisiniz. Öbür kişinin âlâ vakit geçirmesini sağlarsınız. Diğerlerinin dilekleriyle besleniyorsun. Karşılığında nezaket ve hürmet bekliyorsunuz. Huzurlu ortamlarda motive olursunuz. Yüzleşmekten kaçınmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız, yüzlerine karşı bariz bir formda palavra söylemeyi gerektirse bile. Âlâ olmaktan çok düzgün hissetmeyi hedefliyorsunuz. Bireyselliğiniz için kabul edilmeye gereksiniminiz var. Yüzeyde büsbütün barış ve ışık olabilirsiniz, fakat haksızlığa uğradığınızda ortaya çıkan güçlü, sessiz bir inatçılığınız var. Etrafında işverenlik yapmaktan hoşlanmıyorsun. Seninle sert kelamlar kullanmamalı.

Bonus: pembe, mor, turuncu yahut altın renkleri seviyorsanız kişilik özelliklerinizi denetim edin.

PEMBE RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Pembe ise, renk kişiliğiniz oyuncu, eğlenceli, uyumlu, akıllı, gerçek çocuksu, toplumsal kelebek tipinde bir birey olduğunuzu gösterir. Şartsız sevgi arıyorsunuz. Diğerlerinin gereksinimlerini sizinkilerden evvel tutacak cömert bir insansınız. Büyüleyicisin. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte olmaya büyük ehemmiyet veriyorsunuz. Sen bir romantiksin.

MOR RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Mor ise, renk kişiliğiniz şefkatli, yaratıcı, hayalperest, vizyon sahibi, sezgisel ve yaratıcı bir birey olduğunuzu gösterir. Duygusalsın lakin tıpkı vakitte gizemlisin. Cazibeli ve karizmatik enerjiyi somutlaştırıyorsunuz. Ayrıyeten maneviyata derin bir ilginiz var. Kraliyet mensubu olarak muamele görmekten hoşlanıyorsun. Bireyselliğinize bedel veriyorsunuz. Uyanıksınız ve buyruklara uymayı yahut diğerinin denetiminde olmayı sevmiyorsunuz.

TURUNCU RENK KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Turuncu ise, renk kişiliğiniz spontane, optimist, sıra dışı düşünür, esprili, bahadır, coşkulu, enerjik, manevî ve vakit zaman gösterişli olduğunuzu gösterir. Amaçlara ulaşmaya kararlısınız, lakin en sevdiği renk kırmızı olanlardan biraz daha az ağırsınız. Toplumsallaşmayı ve farklı kültürlerin karışımını keşfetmeyi seviyorsunuz, vb. Özgürlüğünüzü seviyor ve bağlı kalmakta zorlanıyorsunuz. Muhtemelen kampçılık, trekking, paraşütle atlama vb. maceralı aktivitelerle uğraşıyorsunuz. Problemlerden yahut aksiliklerden basitçe uzaklaşıyorsunuz. Her şeyde gümüş bir astar görüyorsunuz.

ALTIN RENGİ KİŞİLİK

En sevdiğiniz renk Altın ise, renk kişiliğiniz hayatta bir kazanan olmak için çabaladığınızı ortaya koyuyor. Büyük olasılıkla refah, maddi zenginlik, muvaffakiyetler, muvaffakiyet ve zafer dolu bir hayat yaşıyor yahut yaşamak istiyorsunuz. İtibar ve lükse kıymet veriyorsunuz. Sofistike, şık ve bilgilisiniz. Maneviyattan ve ruhunuzun derin anlayışından ilham alıyorsunuz. Alakalarda, şefkatli, sevgi dolu ve cömertsiniz. Bilgeliğinizi ve zenginliğinizi diğerleriyle paylaşmaktan memnunsunuz. Sorumlu, sağlam, ayrıntı odaklı, klasik, kurallara uyan bir bireysiniz. İstikrar arıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.