Eski işverenini işyerinde tabancayla öldürdü

Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde güvenlik şirketi sahibi Mehmet Sincar ile eski çalışanı Şakir Y., argümana nazaran, borç nedeniyle telefonda tartıştı. Daha sonra Şakir Y., Sincar’ın işyerine giderek içinde akaryakıt bulunan bidonu kapıya bıraktı.

ATEŞ EDİP KAÇTI

Sincar’a ilişkin arabası evvel yakmak isteyen Şakir Y., başaramayınca bu kere üzerinde taşıdığı tabancayla işyerine girdi. Burada 2 el ateş eden Şakir Y., geldiği arabayla de kaçtı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımlarınca hastaneye ağır yaralı kaldırılan Sincar, hayatını kaybetti. Sincar’ın cansız vücudu, otopsi için İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü.

10 DAKİKA İÇİNDE YAKALANDI

Olay yerinde inceleme yapan gruplar, boş mermi çekirdeği buldu. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Hata Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği gruplarınca etrafta kamera çalışması yapıldı. Takımlar, şüphelinin kaçış güzergahını denetim edip, 10 dakika sonra otogar civarında olduğunu tespit etti.

Harekete geçen takımlar, Şakir Y.’yi kaçtığı arabanın içinde yakalandı. Gözaltına alınan Şakir Y., Emniyet’e götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.