GAİB Lideri Kileci: ‘Kredi alarak döviz stoklayanlar kim, bilmiyoruz’

İstanbul Sanayi Odası Lideri Erdal Bahçıvan ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri ortasındaki stokçuluk tartışmalarını pahalandıran Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Lideri Fikret Kileci, bu konunu yüksek sesle tartışılmasının çok da berbat olmadığını belirtti.

Bloomberg HT yayınına katılan Kileci “Finansman konusu artık yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Bunların konuşulması ve tartışılması gerekiyordu. Bu çok negatif bir durum değil. Biz sanayi tarafında haklıyız. Finansman tarafında önemli meşakkatler yaşıyoruz” sözlerini kullandı.

TCMB Lideri Kavcıoğlu’nun da haklı olduğunu haklı olduğunu söyleyen Kileci, “Söylediğine nazaran kredi alıp döviz stoklayanlar var. Bunlar yanlış kullanıyor. Fakat bunlar kimler bizler bilmiyoruz. Hiçbir endüstrici, hiçbir ihracatçı gereksiniminin dışındaki finansmanla ilgilenmez. Muhtaçlığının dışındaki finansman dışında döviz stoklayamaz. Bu insan endüstrici ya da ihracatçı olamaz” değerlendirmesini yaptı.

Kileci, “Bizler işimizle ülkemize yarar sağlamaya çalışan insanlarız. Şayet bu türlü beşerler varsa bunların katiyetle ayrıştırılması lazım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.