Galatasaray’da Lider Adayı Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde 2 değişiklik

Galatasaray mayıs ayı divan heyeti toplantısı, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşiyor. Toplantıda konuşan Galatasaray Lider Adayı Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılılarda en büyük eksikliğin samimiyet olduğunu söyleyerek, “Bugün bunu çok net yaşıyoruz. 30 Nisan’daki seçimin ne formda iptal edildiğini gördük. 30 Nisan’da seçim yapılması gerekirken, Tevfik Fikret Salonu’ndan duvarları ortasında, o kutsal yerde, boş sandıkların önünde konuştuk. O kadar değerli günde ortamızda olmayanlar bugün Galatasaray’ı yönetmeye talip oluyorlar. Daha evvel yapılan genel konseylerde iradesini beyan etmekten çekinenler, salonda kalmayanlar bugün Galatasaray’ı yönetmeye talip oluyorlar. Bu samimiyetsizliktir, inanç eksikliğidir. Bunu kesinlikle tamir etmemiz lazım. 11 Nisan seçimleri bunun için çok kıymetli bir tarihtir. Lütfen bütün üyelerimiz sandık başına gelsinler. Galatasaray’ın çıkışı bu seçimdedir” diye konuştu.

“ARTIK GALATASARAY’DA ÇATI ADAY ARAYIŞI BİTMELİDİR”

“GALATASARAY’DA ZENGİN-FAKİR EDEBİYATININ BIRAKILMASI GEREKİYOR”

Galatasaray’da zengin-fakir edebiyatının bırakılması gerektiğini vurgulayan Eşref Hamamcıoğlu, “Bu nasıl bir görgüsüzlüktür. Galatasaray’ın buna muhtaçlığı mı var? Bugün Galatasaray’ın gereksinimi olan görüyoruz nasıl ertelendiğini, kimlerden tarafından ilmek üzere işlendiğini gören bir senaryoyla zengin-fakir edebiyatından çok, kimin para koyacağından çok ahlak ve etiktir. Geçmişte kasaya para sokan bireylerin bu paraları nasıl yöneterek borçları nasıl arttırdığı çok yeterli tahlil etmemiz lazım. Bunun için son 8-10 yılın faaliyet raporuna bakmak kâfi olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Florya toprağıyla ilgili de konuşan Hamamcıoğlu, “Galatasaray’ın elinden arazi çıkmaksızın Florya’yı nasıl gelir kaynağına çevireceğimizi 10 gün içinde paylaşacağız. Bütün projelerimiz hazır. Galatasaray’ın Florya’dan çıkması lazım, kesin. Her ne değerine olursa olsun çıkmaması lazım. Bugün Florya bölgesinde bilhassa havaalanındaki pistlerin yıkılması yahut ortadan kaldırılması nedeniyle buralarda kat müsaadesi artmıştır. Münasebetiyle Florya bölgesi bir sürü müteahhidin ağzının suyunu akıtmaktadır. Galatasaray’ı kullanarak hiç kimse burayı hedeflemesin. Çok net. Buna müsaade vermeyeceğiz. Galatasaray kesinlikle bağımsızlığına kavuşarak yönetilmedir” dedi.

Eşref Hamamcıoğlu konuşmasında listesindeki üyeleri tanıttı ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.