Gaziantep FK’da 10 yeni transfer için imza merasimi düzenlendi

Spor Toto Harika Lig takımlarından Gaziantep FK’da yeni dönem öncesinde takıma dahil olan 10 futbolcu için toplu imza merasimi düzenledi.

Kulüp tesislerinde düzenlenen imza merasimine; lider Cevdet Akınal, lider vekili Sezer Cihan, Joao Figueiredo, Ömürcan Artan, Arda Kızıldağ, Valmir Veliu, Lazar Markovic, Marko Jevtovic, Mustafa Eskihellaç, Abdulkadir Parmak, Matej Hanousek ve Erten Ersu katıldı.

Transfer yaparken ince eleyip sık dokuduklarını tabir eden lider Cevdet Akınal, transfer yapmanın çok güç olduğunu lisana getirerek, Anadolu kulübü oldukları için bazen futbolcuların gelmek istemediğini söyledi. Futbolcuların çocuğunun okulunu bile araştırdığını vurgulayan Akınal, ellerindeki imkanlarla en güzel transferleri yapmaya çalıştıklarını anlattı.

Gaziantep FK Lider Vekili Sezer Cihan ise, transfer çalışmasında sona yaklaştıklarını ve son olarak bir forvet ve bir orta saha oyuncusu ile muahedeye varmak üzere olduklarını söz etti. Transfer edilecek oyuncular ortasından Lazio kadrosunda forma giyen bir oyuncu olduğunu ve oyuncunun Gaziantep FK’ya gelmek için epeyce istekli olduğunu belirtti.

“ORTA ALANA ALACAĞIMIZ OYUNCU LAZİO KADROSUNDA OYNUYOR”

Sürdürülebilir bir kadro kurmak istediklerini belirten Cihan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 10 bin kombine satın alacağını ve bunu da taraftara dağıtacağını atardı. Kombine satışlarının da devam ettiğini söyleyen Cihan imkanı olanı her taraftarı kombine almaya davet ederek şunları söyledi:

“Genç futbolcularının yanında ülkesinin ulusal grubunda oynamış deneyimli oyuncularla kadroyu kurmaya çalıştık. İnşallah bu gaye doğrultusunda sürdürülebilir bir grup kuracağız. Gayemiz öncelikle 8 ve üzerinde yer almak. Bununla birlikte futbolcuların kapasitesi arttırarak gelecek 3 yılın kadrosunu kurmak istiyoruz. Her sene yüklü transfer fiyatlarıyla ödemek istemiyoruz. Bu gruptan inşallah gelecek ismine ümitliyiz. Yeterli bir ekip oluşturduğumuza inanıyorum. Transferleri ortak kararla aldık. Şuanda bir forvet, bir orta saha mevkiinde futbolcuyla görüşmemiz son basamağa geldi. Orta alana alacağımız oyuncu Lazio grubunda oynuyor. Bunları da alırsak çekirdek takımımız tamamlanmış oluyor.”

“STADYUMUMUZ HAZIR DEĞİL”

Kalyon Stadyumu’nun hala hazır olmadığını söz eden  Sezer Cihan, bu yıl yağış durumu ve hava sıcaklığı nedeniyle stadın kendilerinin belirlediği tarihe yetişmediğini söyledi.

Cihan, “Bu sene hava ve yağış durumu, hava sıcaklığı nedeniyle ön gördüğümüz tarihe yetişemedi. Bütün planlamamız vaktinde yapıldı. Aslında alanımızda şuan maç oynanır fakat biz riske etmek istemedik. Biz bu sabrı gösterdik. Ligin ikinci haftasında konutumuzda oynamamız gereken Ankaragücü maçını Hatay’da oynayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde gruba katılan 10 futbolcu kontratlarına imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.