Google, yapay zeka işini bir adım öteye taşımaya kararlı

Microsoft, ChatGPT ve Bing’e yoğunlaşan ilgiyi kendine çekmek isteyen Google, geçtiğimiz ay kendi konuşma tabanlı yapay zeka sohbet robotu olan Bard’ı tanıttı. Yeni Bing ve ChatGPT birlikte kullanılmaya devam ederken, Google henüz Bard’ı piyasaya sürmedi. Ancak bu durum yakında değişiyor. 9to5Google, Google Pixel Superfans’a gönderilen bir e-postayı görüntüledi ve bu zümreye halktan önce Bard’ı kullanma fırsatı verildiğini belirtti.

Ele geçirilen e-posta şöyle diyor: “Yaratıcı Yapay Zeka ile işbirliği yapmanıza olanak tanıyan Google’ın erken bir deneyi olan Bard ile tanışın. Bard’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte hemen başlamak ve geri bildirimlerinizi paylaşmak için size Pixel Superfan topluluğumuzun bir üyesi olarak erken erişim sunmak istiyoruz. Bard’ı insanların nasıl kullanmaya başladığını duymayı sabırsızlıkla bekliyoruz, ancak büyük dil modellerinin her zaman doğru olmayacağını biliyoruz. Çok sayıda uzman ve kullanıcının girdisi, Bard’ın gelişimine yardımcı olacaktır.”

Google, yapay zeka işini bir adım öteye taşımaya kararlı

Pixel Superfans programı hakkında bilgi sahibi olmayanlar için, bu topluluk Google tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Şirketin dediği gibi, Pixel Superfan topluluğu, diğerleriyle Pixel’le ilgili her şeyi paylaşmak isteyen tutkulu Pixel kullanıcılarından oluşan bir grup. Superfans, Google’dan sürpriz ayrıcalıklar, özel davetli etkinliklere ve özel tartışma grubuna erişim gibi özel teklifler alır. Tüm bunlar, Pixel telefonlara tutkulu ve coşkulu bir şekilde yaklaşan benzer düşünen insanlar grubuna ait olma hissi yaratır.

Pixel Superfan olmak için Google’dan bir davet almanız, 18 yaşından büyük olmanız ve ABD’de yaşamanız gerekiyor. Tercihen, bir Pixel cihazı sahibi ve gerçekten Pixel telefonlarının süper hayranı olmalısınız. Topluluk üyeleri ayrıcalıklar, özel teklifler, hediyeler ve belirli etkinliklere ve deneyimlere erişim elde ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir