Instagram hesabı neden askıya alınır? Askıya alınan Instagram hesabı ne zaman açılır?

Instagram kullanıcılarının dönem dönem karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri de hesabın askıya alınması olabiliyor. Fazlaca gelen şikayetler ya da hesabın olağan dışı hareketleri askıya alınmasına neden olabiliyor. İşte bu durumla karşılaşanların bilmeleri gereken bazı detaylar…

INSTAGRAM HESABI NEDEN ASKIYA ALINIR, NE ZAMAN AÇILIR?

Instagram hesabının askıya alınmasının birden fazla nedeni olabilir. Bunlardan ilki agresif olarak anlamlandırılan hareketlerdir. Yani aynı gün yüzlerce hesap takip etmeniz ya da binlerce bot hesabın sizi takip etmesi veya aynı gün içerisinde yüzlerce yorum yapmanız Instagram tarafından olağan dışı algılanacaktır.

Hesabın askıya alınmasının bir başka nedeni ise yapılan spamlar olabilir. Örnek olarak bir kişi veya sayfaya defalarca yorum yazarak dm yoluyla veya sayfa yoluyla mesaj iletilirse bu da spam olarak algılanabilir.

Hesabın askıya alınmasında başka bir etken de güvenlik nedenidir. Örnek olarak hesabınıza başka biri giriş yaptığında ya da şimdiye kadar hiç girmediğiniz bir teknolojik alet ile hesaba giriş yaparsanız sizden bazı onaylar isteyecektir bu onayları veremediğiniz takdirde hesabınız güvenlik nedeniyle askıya alınabilir.

Son olarak telif nedeniyle de Instagram hesabınız askıya alınabilir. Kopya içerik kullanırsanız ve bu kişi size şikayet ederse telif nedeniyle hesabınız askıya alınabilir.

Bütün bu belirtilenden biri düzeldiğinde Instagram hesabı askıdan çıkar. Ancak öncelikle bu sorunlardan birini tespit edip düzeltmeniz gerekir.

Her türlü destek için “help.instagram.com” adresinden bilgi edinilebilir.

YARDIM ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir