İstanbul’da bıçaklı organize gasp dehşeti

Türkmenistan uyruklu 24 yaşındaki Jumanur A., geçtiğimiz pazartesi günü saat 08.30 sıralarında içerisinde 8 bin 62 dolar ve 19 bin 310 lira olan çantasıyla bankaya gitmek üzere motosikletiyle yola çıktı.

Kağıthane Harmantepe Mahallesi’nde yavaş ve dikkatli bir şekilde ilerleyen Jumanur A., bir anda karşısından gelen şahısların yumruk darbeleriyle yere düştü. Jumanur A. neye uğradığını şaşırırken, gaspçılardan bir tanesi çantayı alarak kaçmak istedi.

Jumanur A., bunun üzerine gaspçının peşinden koşarak çantayı kurtarmaya çalıştı. Gaspçı çantayı yere düşürerek kaçmaya devam etti. Jumanur A. çantayı bir gaspçının elinden kurtarırken, arkadan gelen ise para dolu çantayı alarak beraberindeki arkadaşının motosikletine binip kaçtı.

POLİS KİMLİKLERİNİ BELİRLEDİ

Yaşanan olay sonrasında Jumanur A. durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kaçmaya çalışan İbrahim Ö.’yü (23) olayda kullandığı bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Polis ekipleri, ardından güvenlik kameralarını inceleyerek diğer gaspçıların kimliklerini belirlemeye başladı.

Kağıthane Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmalar neticesinde Cesim Berk Ö. (23) ve Mesut A. (27) olduğunu belirledikleri gaspçıları da kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette suçlarını itiraf eden gaspçılar, sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.