Meteoroloji’den sıcaklık uyarısı: Mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkenin kuzeydoğu kesitlerinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Samsun ,Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin vilayetlerinin iç kısımlarının lokal sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu kısımlarda mevsim normalleri civarında, öteki yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği iddia ediliyor.

Rüzgarın çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısında kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra doğusunun modüllü bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Rüzgârın; Kuzey Ege’de kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, iç kesitleri kesimli ve yer yer çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin vilayetlerinin iç kesitlerinin mahallî sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve doğu bölümlerinin kesimli ve yer yer çok bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgârın; kuzey ve batısında kuzeyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.