Nejat Birecik sosyal medya bağımlılarını eleştirdi: Maymun Çağı’na denk geldik!


Yakın zamanda oyunculuğa veda eden ünlü tiyatro sanatçısı Nejat Birecik, sosyal medyada her anını paylaşanlar için eleştiride bulundu.

‘Çocuklar Duymasın’, ‘Güle Güle’, ‘Sınav’ gibi yapımlarla izleyici karşısına çıkan tiyatro oyuncusu Nejat Birecik daha önce ekranlara veda ettiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde mesleği ve hayatıyla ilgili bir röportaj veren Birecik, sosyal medya bağımlılarını çarpıcı ifadelerle eleştiri yağmuruna tuttu.

Öte yandan Birecik, fütursuzca kullanılan sosyal medyanın hemen herkese oyuncu olduğunu düşündürmesine de değindi.

“MAYMUN ÇAĞI’NA GELMİŞİZ”

TikTok ve Instagram’daki paylaşımları incelediğini söyleyen ünlü oyuncu, “Sosyal medyada büyük annelerimizi, kundaktaki bebekleri oynatmaya çalışıp kedileri köpekleri konuşturmaya başladık. Hâliyle TikTok ve Instagram’a baktığımda, “Maymun Çağı”na gelmişiz demekten kendimi alamıyorum. Artık insanın vasatında bir oyunculuk özelliği var! Ben de bu yüzden bir şeyler yapmaya karar verdim. Sonunda “Drama Next” adıyla oyunculuk eğitimini hayata geçirdim. Altı haftalık bir oyunculuk eğitimi ama daha ziyade beyaz yakalılar için geliştirdim” ifadelerini kullandı.

“GELİN BUNU DAHA BİLİNÇLİ ŞEKİLDE YAPIN”

Aynı zamanda Birecik, sosyal medyada oyunculuklarını kendi kendilerine yapan kişilere de “Gelin bunu daha bilinçli şekilde yapın” şeklinde çağrıda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Survivor Avatar Atakan’ın cinsiyet öğrenme videosu gündem oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.