Polis tayinleri ne vakit açıklanacak 2022? EGM polis şark tayin yerlerini açıkladı mı?

Polis tayinleri, vazife başındaki memurlar ve aileleri tarafından merakla bekleniyor. Tayin sonuçları ile polis memuru, başpolis memuru, komiser yardımcısı, komiser ve başkomiserlerin yeni çalışma yerleri belirli olacak. Polis tayinleri sonucu şimdi belirli olmadı lakin geçtiğimiz yılın tarihleri göz önüne alındığında Haziran ayının birinci haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan polis tayinleri için nefesler tutuldu. Binlerce polis ve ailesini yakından ilgilendiren tayinler EGM’nin gerçekleştireceği süreçlerin akabinde yayımlanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis tayin sonuçları için rastgele bir tarih bildiriminde bulunmadı.

POLİS TAYİNLERİ NE VAKİT AÇIKLANACAK?

Şimdi 2022 yılı polis tayinleri tarihi paylaşılmadı fakat tayinler her yıl Mayıs-Haziran devrinde gerçekleştiriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl 21 bin 526 işçinin atama ve yer değiştirme süreçlerini 2 Haziran 2021’de açıklamıştı.

POLİS TAYİNLERİ SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Ataması yapılan işçi POLNET sisteminden kullanıcı ismi ve şifresini girerek atama bilgisine ulaşabilecek.

2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf emniyet müdürü ile emniyet amiri rütbelerindeki işçinin atama ve yer değiştirme süreçleri ise Yüksek Kıymetlendirme Şurası toplantısının tamamlanmasının akabinde yapılacak. Yüksek Kıymetlendirme Heyetinin çalışmaları ise sonraki haftalarda gündeme gelecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.