Sakarya’da tapu dairesinde çalışan 3 memur darbedildi

Sakarya’nın Sapanca İlçesi Tapu Müdürlüğünde dün meydana gelen olayda, saat 16.00 sıralarında Tapu Müdürlüğüne giden vatandaş, kimliğini kaybettiğini ve tapu süreci yaptırmak istediğini belirtti.

Memur, süreksiz kimlik alarak tekrar gelmesini istedi

Görevli memur ise şahsa, Nüfus Müdürlüğünden süreksiz kimlik alarak mesai saatleri içerisinde tekrar gelmesini söyledi.

Saldırganlar, mesai sonrası tekrar geldi

Kimliğini kaybeden vatandaş mesai bitimi sonrası saat 17.50 sıralarında tekrardan tapuya geldi. Sürecinin yapılması talebinde bulunan vatandaşa, vazifeli memur mesai bitiminden ötürü imza atmaya yetkili Tapu Müdürü ve Müdür Yardımcısının çıktığını, sürecin gerçekleştirilemeyeceğini ve sonraki gün gelmesin durumunda sürecinin yapılabileceğini belirtti.

Mesai saati dışında süreci yapılmayınca memurlara saldırdılar

Talebinin yerine getirilmesi konusunda ısrarcı olan ve aldığı karşılık karşısında öfkelenen kişi ile beraberindeki şahıslar teze nazaran, müracaat odasının camlarını yumruklamaya başladı.

Argo söz, küfür ve tehditler savuran ikisi bayan, ikisi erkekten oluşan D.K., M.K., C.K. ve ismi öğrenilemeyen kişinin de ortalarında bulunduğu 4 kişilik küme, çıkan arbede esnasında Tapu Müdürlüğünde çalışan bayan çalışan S.D. ve S.T. ile İ.A. isimli 3 memuru darbetti.

Darbedilen 3 memur şikayetçi oldu

İHA’nın haberine nazaran, olayın haber verilmesi üzerine bölgeye gelen polis grupları eşliğinde darbedilen 3 kişi Sapanca İlçe Hastanesine götürüldü. Darp raporu alan memurlar, saldırganlar hakkında hücum ve darp kabahatinden şikayette bulundu. Saldırganların ise emniyetteki alınan tabirlerinin akabinde özgür kaldığı öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.