Seferovic, Falcao üzere başladı

Galatasaray, Arena’da oynadığı hazırlık maçında Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup etti. Yeni transfer Haris Seferovic birinci maçında gol atmayı başarırken akıllara geçtiğimiz yıllardaki kıymetli bir isim geldi. O da Kasımpaşa’ya çıktığı birinci maçında golle buluşmuştu.

Akıllara Falcao geldi

Galatasaray formasıyla çıktığı birinci maçta golünü atan Seferovic, değişik bir tesadüfe sebep oldu. 13 Eylül 2019 tarihinde Radamel Falcao, Galatasaray formasıyla birinci maçında, Ali Sami Yen’de Kasımpaşa’ya karşı golünü atmıştı.  24 Temmuz 2022 tarihinde ise Haris Seferovic, Galatasaray formasıyla birinci maçında, Ali Sami Yen’de Kasımpaşa’ya karşı golü buldu.

Büyük umutlarla transfer edilen dünyaca ünlü Kolombiyalı forvet Radamel Falcao’nun Galatasaray’daki mesleği hayal kırıklığıyla sonlanmıştı.
98 resmi karşılaşmanın 55’ini kaçıran Radamel Falcao, Galatasaray’dan 2 yılda 150 milyon liranın üzerinde para kazanmıştı.

“Benim için en güzel seçenek Galatasaray’dı”

Maçın akabinde konuşan Haris Seferovic, “Galatasaray’ın ismini herkes çok yeterli biliyor. Ne kadar kupası olduğunu, başarılı olduğunu, tarihini herkes düzgün biliyor. Galatasaray, Türkiye’nin en büyüğü. Galatasaray istediği vakit münasebetiyle benim için en güzel seçenek Galatasaray’dı.” halinde konuştu.

“Gol için bir sayı vermek istemiyorum”

Gol için sayı vermek istemediğini belirten Seferovic, “Beni çok hoş karşıladılar, Galatasaray taraftarına teşekkür ediyorum. Umarım ki ben de onları memnun edeceğim ve burada daha da âlâ atmosferler göreceğiz. Gol için bir sayı vermek istemiyorum. Sayı verince herkesin üzerine baskı oluyor.” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.