Son dakika: Satışlar arttı! Sipariş verenlerin tek bir isteği…

Paylaş

Şanlıurfa’da, hava sıcaklarının artmasıyla birlikte kırsal alanlarda ortaya çıkan yılanlar nedeniyle yılan kapanlarına talep arttı. Kentte 28 yıldır marangozluk yapan Bedih Karataş, yemin kokusuna gelen yılanın çıkamayacağı şekilde tasarlanan el yapımı kapanların sıcaklıkla rağbet gördüğünü söyledi.

Türkiye’nin en sıcak illerinin Şanlıurfa’da, hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerine çıkması ile birlikte kırsal bölgelerde sıkça yılanlar görülmeye başlandı.

KAPAN SATIŞLARI ARTTI!

Paylaş

KAPAN SATIŞLARI ARTTI!

Yılanların insanlara ve hayvanlara zarar vermesinden endişe edenler, marangozlar tarafından hazırlanan kapanlardan satın alıyor. Şanlıurfa’da marangozluk yapan ve yılanların hareket etmesini engelleyen kapan imal eden Bedih Karataş, hava sıcaklığının devam etmesiyle sıkça görülen yılanlar için kapan satışlarını arttırdığını söyledi.

YILANLAR SIKÇA GÖRÜLMEYE BAŞLANDI!

Paylaş

YILANLAR SIKÇA GÖRÜLMEYE BAŞLANDI!

Son zamanlarda özellikle kırsal bölgelerde yaşayanların kapan satın aldığını anlatan Karataş, “Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte özellikle köy ve kırsal bölgelerde yılanlar sıkça görülmeye başlandı.

Bu durumdan korkan ve tedirgin olanlar da bizlerden kapan sipariş ediyor. El emeğiyle yaptığımız kapanlar, içindeki yemin kokusuna gelen yılanın hareket alanını kısıtlıyor ve dışarı çıkmasına engel oluyor” diye konuştu.

SADECE ŞANLIURFA DEĞİL!

Yıllardır kapan yaptığını dile getiren Karataş, tanesini 80 liradan sattıkları kapanlara sadece Şanlıurfa değil, Türkiye’nin değişik kentlerinden de talep geldiğini belirtti.

Öte yandan sıcak hava dolayısıyla yaşadığı kırsal mahallede yılan korkusu yaşadığını ifade eden Sinan Özkaya, ev ve hayvanlarını besledikleri ağılların bulunduğu bölgelere kapan kurarak önlem aldıklarını söyledi.

ÇAY İÇMEYE ÇIKTI, YILANLA KARŞILAŞTI

Paylaş

ÇAY İÇMEYE ÇIKTI, YILANLA KARŞILAŞTI

Olay Çanakkale’nin Biga ilçesi Balıklıçeşme Köyü’nde yaşandı. Bahçeye çay içmeye çıkan Sebahat Erol bir ses duydu. Torunlarına ait bisikletlerin yanında bir yılan olduğunu fark eden Erol, hemen eşi Halil Erol’u çağırdı.

Bahçede çay içtiği sırada yılanı gördüğünü anlatan Sebahat Erol, “Bahçede oturdum çay içiyordum. Bir baktım yılan. Hemen eşimi çağırdım. Henüz yavruydu. Eşim yılanı yakaladı.” dedi. O anlar ise cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

İŞ YERİNE GİREN YILAN BÜYÜK KORKU YARATTI

Paylaş

İŞ YERİNE GİREN YILAN BÜYÜK KORKU YARATTI

Özellikle park ve bahçe alanlarında ortaya çıkan yılanları gören vatandaşlar korku içinde itfaiye ve zabıta ekiplerine haber veriyor.

Son olarak Bursa’da görülen yılan, girdiği iş yerinde büyük korkuya neden oldu.

Bursa’da bir iş yerine giren 2 metre uzunluğundaki yılan, itfaiye ekiplerince çıkarıldı.

Gemlik ilçesi Kurtul Mahallesi Kurtul Sokak’ta Sezer Dinçer’e ait iş yerine yılan girdi.

Yılanı fark eden Dinçer, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri, yarım saatlik çalışmanın ardından televizyonun arkasına giren yılanı çıkardı. 2 metre uzunluğundaki yılan, doğaya salındı.

sıcak hava yılan kapanı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.