Tansu Çiller’den savlara yalanlama! İktisat açıklaması

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller’in avukatı Dilek Özaşık, ikinci sefer servis edilen “Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş!” başlıklı argümanların gerçek dışı olduğunu bir sefer daha kamuoyu ile paylaşma gereği duyduklarını bildirdi.

İDDİALAR YİNE SERVİS EDİLDİ

Özaşık, yaptığı basın açıklamasında, 3 Haziran’da birtakım medya organlarında yer alan ve kendilerince daha evvel gerçek dışı olduğu açıklaması yapılmış olan “Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş.” başlıklı temelsiz argümanların bugün toplumsal medyadaki birtakım paylaşımlarda kaynak gösterildiğini ve internetteki birtakım yayın organlarında yine servis edildiğini söz etti.

‘TÜMÜYLE GERÇEK DIŞI’

Bu nedenle hususla ilgili ikinci sefer açıklama yaptıklarını vurgulayan Özaşık, şunları kaydetti:

Bir medya organında 3 Haziran Cuma günü yayımlanan ve öbür kimi yayın organları tarafından alıntılanan ‘Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş!’ başlıklı yazıda, müvekkilim Tansu Çiller’in şahsıyla ilgili olarak yer alan ‘Ekonomi dümeninin ardında olduğu, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nureddin Nebati tarafından sık sık ziyaret edildiği, Ankara’da iktisat kurmaylarıyla yapılan toplantılara katıldığı’ tarafındaki argümanların tamamının, tümüyle gerçek dışı olduğu bilgisi tarafımızdan birebir tarihte yapılan açıklama ile kamuoyunun bilgisine sunulmuştu.

Kelam konusu temelsiz tezlerin, tam 1,5 ay sonra 17 Temmuz 2022 Pazar günü toplumsal medyadaki birtakım paylaşımlarda kullanıldığının ve internetteki kimi yayın organlarında tekrar servise konulduğunun görülmesi üzerine bu argümanların gerçek dışı olduğu konusunun kamuoyu ile ikinci defa paylaşılması gerekli görülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.