Twitter şifreli DM özelliğini kullanıma sundu! Tabi ki sadece paralı abonelere!

Bu durumun yalnızca erken sunum için mi olduğu yoksa şifrelemenin yalnızca onay işareti olan kullanıcılara sunulan özel özellikler listesine mi ekleneceği henüz net değil. Şirkete göre şifreli bir sohbet için her iki kullanıcının da doğrulanmış olması gerekiyor.

Özelliğin kendisinde de ayrıca bazı önemli sınırlamalar bulunuyor. Şifreleme grup mesajlarını veya bağlantılar dışındaki herhangi bir medyayı desteklemiyor. Şirket ayrıca, kullanıcıların şifreli bir mesajı doğrudan bildirmesine izin vermiyor ve yardım sayfası, kullanıcıların “şifreli bir görüşme katılımcısıyla ilgili bir sorunla karşılaşırlarsa” hesapları ayrı ayrı bildirmeleri gerektiğini tavsiye ediyor.

Twitter şifreli DM özelliğini kullanıma sundu! Tabi ki sadece paralı abonelere!

Son olarak ise şifreleme düzeyi, diğer uygulamaların sunduğundan daha az güvenli görünüyor. Birincisi, mesaj meta verileri şifrelemiyor. Ayrıca Twitter, “şu anda saldırganların iletişimi gizlice ilettiği siber saldırılara karşı koruma sunmuyoruz” diyor ve şirketin şifreli DM’lerine katılımcıların haberi olmadan hala erişebildiği öne sürülüyor.

Şirket, bir yardım sayfasında, “Birisi, örneğin, kötü niyetli bir kişi veya zorunlu yasal sürecin bir sonucu olarak Twitter’ın kendisi şifreli bir görüşmeyi ele geçirirse, ne gönderen ne de alıcı bunu bilemez” diyor. Ancak şirket bu tür istismarları daha “zor” hale getirecek iyileştirmeler üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir