Üsküdar’da minibüs faciası: Yaşlı bayan hayatını kaybetti

İstanbul Üsküdar’da yolun karşısına geçerken minibüsün altında kalan bayan hayatını yitirdi.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü sabah saatlerinde Üsküdar’da meydana geldi.

Çarşıya gitmek üzere konutundan çıkan Fatma Aksu, Üsküdar’da Millet Bahçesi durağına geldi.

Bir mühlet minibüs bekleyen 65 yaşındaki yaşlı bayan yan yolda yaşanan trafik nedeniyle durağa uğramayan minibüse binmek üzere yan yoldan ana yolun ortasına geçerek minibüse binmeye çalıştı ancak minibüs sürücüsü yaşlı bayanı almadı.

MİNİBÜSÜN ALTINDA KALDI

Tekrar yan yoldaki durağa yönelen yaşlı bayan, yolun karşısına geçmek istediği sırada bu sefer güzergahında ilerleyen diğer bir minibüsün altında kaldı.

Hastaneye kaldırılan yaşlı bayan yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kazada hayatını kaybeden Fatma Aksu’nun oğlu Niyazi Aksu, “Ayın 17’sinde annem burada minibüs beklerken minibüslerin trafikten kaçmak için ortadaki şeridi kullanmalarından ötürü annem karşıdan geçen minibüse binmek için karşıya geçiyor. Minibüs annemi almıyor geri dönerken de öteki bir minibüsün çarpması sebebiyle hayatını kaybediyor” dedi.

“İBB’YE ÇOK DEFA ŞİKAYETTE BULUNDUM”

Bu husus hakkında daha evvelden İBB’ye çok defa şikayette bulunduğunu lakin geri dönüş olmadığını belirten Aksu, “Hala tıpkı kural ihlalleri devam ediyor. Bundan sonra bu türlü olayların yaşanmaması için ben elimden gelen her şeyi, yargı olsun bütün süreçleri başlatacağım. Kimsenin canı yanmasın” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.