watchOS 9 tanıtıldı: İşte özellikleri!

Uzun zamandır beklenen WWDC 2022 etkinliği sonunda geldi çattı. Organizasyonda Apple’ın en yeni işletim sistemleri de tanıtıldı. Ünlü teknoloji şirketi telefon, bilgisayar ve tabletlerinin işletim sistemlerinin yeni versiyonlarının yanı sıra akıllı saatlerine yön veren yeni watchOS 9’u da tanıttı. İşte watchOS 9 ile gelen yeni özellikler.

İşte watchoS 9 özellikleri

Apple yeni watchOS’da kişiselleştirilmiş uzamsal ses, hızlı not, güncellemeler için ‘Hızlı Güvenlik Yanıtı’ mekanizması ve Memoji özelleştirmeleri gibi yenilikler sunuyor.

Ayrıca bundan böyle Apple akıllı saatiniz ile koşu formunuzu, adım uzunluğunu ve yerle temas sürenizi hesaplamak mümkün olacak. Akıllı saatten yer alan İvmeölçer ve jiroskop sistemleri ile bu bilgilere ulaşmak mümkün olacak.

Akıllı saatte bunların yanı sıra spor aktiviteleri konusunda çok daha yetenekli hâle getirilecek. Kalp atış hızı bölgeleri de bunlardan bir tanesi. Kalp atış hızı bölgelerinin yanı sıra mesafe ve zaman aralıklarını da aktivitenize göre ayarlayabileceksiniz. Egzersiz yaparken modlar arasında ne zaman geçiş yapacağınızı söyleyen söyleyen dokunsal ve sesli bildirimler de watchOS 9’da gelen yenilikler arasında.

Bu özellikler yaptığınız antrenman sırasında da sizlere yararlı bilgileri sunacak. Ayrıca bisiklete binme, koşma ve yüzme arasında akıllı saatler artık otomatik olarak geçiş yapabilecek. Triatler düşünülerek tasarlanan otomatik geçiş özelliği bu açıdan oldukça yararlı olabilir.

Fitness uygulaması artık iPhone hareket sensörlerine sahip tüm iPhone kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. Bu sayede akıllı saatiniz olmadan da aktivitelerinizi takip etme şansını olacak.

watchOS 9’a eklenen Sleep Stage uyku uygulaması da bir başka yenilik olarak öne çıkıyor.

Güncelleniyor…

watchOS 9 alacak Apple Watch modelleri

Apple yeni watchOS 9 işletim sistemi tarafından desteklenecek modelleri de açıkladı.

  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 3

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.