WhatsApp’ta ekran imgesi alma periyodu sona eriyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, daima olarak güncelleniyor ve her vakit yeni seçeneklerle donatılıyor. Bu bağlamda Mark Zuckerberg, saklılık odaklı üç heyecan verici yeni özelliği duyurdu.

Kişisel Facebook sayfasındaki bir gönderide Meta’nın CEO’su, küme ve birebir sohbetlerin kapalılığını güzelleştirmeye yardımcı olacak bir dizi yeni özellik hakkında bilgi verdi.

EKRAN İMAJI ALINAMAYACAK

Test kademesinde olan güncelleme sonrasında “bir sefer görüntüle” yahut “süreli mesaj” özelliği kullanılarak gönderilen bildirilerde ekran imajını almak artık mümkün olmayacak. Yeni özellik için geç kalınsa da şirket kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate isimli. Böylelikle artık iletiler karşı taraftan habersiz kaydedilemeyecek.

GRUPTAN ÇIKTIĞINIZ KİMSEYE BİLDİRİLMEYECEK

Sırada olan başka güncellemeler ortasında, kümeden çıktığınız vakit hiçbir kullanıcıya bu bilginin verilmemesi de yer alıyor. Şu anda kümeden çıktığınız vakit kümeden çıktığınız tüm küme üyelerine bildiriliyor. Yeni güncelleme sonrası bir kümeden gerçek manada sessizce çıkabilecek.

Ayrıca çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceği üzerinde daha fazla saklılık seçeneği de yakında tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacak.

Zuckerberg bahisle ilgili gönderisinde şunları söyledi:

WhatsApp’a yeni kapalılık özellikleri geliyor: herkesi bilgilendirmeden küme sohbetlerinden çıkın, çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini denetim edin ve bir kere görüntülendiğinde ekran imgesi alınmasını önleyin. Mesajlarınızı muhafazanın ve yüz yüze görüşmeler kadar saklı ve inançlı tutmanın yeni yollarını geliştirmeye devam edeceğiz.

Şu anda, bu yeni özelliklerin ne vakit herkesin kullanımına sunulacağı konusunda net bir bilgi yok. Lakin güncellemeler WhatsApp’ın beta sürümlerinde göründüğünden en geç bu yıl sonuna kadar tüm kullanıcılara sunulacağı kestirim ediliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.