‘Zenginleri yiyelim’ dondurmaları: Musk’ı çiğneyin, Bezos’u ısırın

New York’ta yaz aylarının gelmesiyle parklarda ve ana caddelerde beliren dondurma minibüsleri ortasında son periyotta biri dikkat çekiyor.

ABD’nin New York kentinde bir dondurma markası dünyanın en güçlü isimlerinin ismini taşıyan dondurmalar satıyor. “Zenginleri yiyelim” sloganıyla New York caddelerini dolaşan minibüste satılan dondurmalar, Elon Musk, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Jack Ma üzere ünlü milyarderlere emsal olarak hazırlanmış.

Aydınlanma Çağı düşünürü Jean-Jacques Rousseau’nun “İnsanlar artık yiyecek bir şeyleri kalmadığında zenginleri yiyecekler” kelamından ilhamla hazırlanan dondurmaların tanesi 10 dolar.

Minibüsün üzerindeki “Musk’ı çiğneyin”, “Bezos’u ısırın”, “Zuck’ı yalayın” yazıları dikkat çekiyor.

Tüketicilerin Zuckerberg ve Gates dondurmalarını yediği görüntüler toplumsal medyada da beğeni topladı. Birçok kişi zenginleri yedikleri hissi veren bu dondurmaları tüketmekten keyif aldıklarını söyledi. Kimi bireyler ise dondurmaların fahiş fiyatının slogana tümüyle zıt olduğuna dikkat çekti.

Kampanyayı hazırlayan Brooklyn merkezli MSCHF şirketi, daha evvel de tabanında gerçek insan kanı bulunan “Şeytan Ayakkabıları” isimli Nike ayakkabısı tasarımı nedeniyle tartışma yaratmıştı. Nike dizayndan ötürü MSCHF’ye dava açmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.