9-5 çalışmaktan şikayet ettiği videoyla viral olmuştu… ABD’li gençten yeni açıklama

9-5 çalışmakla ilgili şikayetleriyle sosyal medyada popüler olan 21 yaşındaki ABD’li Brielle Asero, işten çıkarıldığını açıkladı.

New Jersey’de yaşayan Asero, ekim ayında sosyal medyada paylaştığı mesajda gözyaşları içinde 9-5 çalışma hayatına uyum sağlamakta çok zorlandığını anlatmıştı. “Saat 7.30’da trene biniyorum ve en erken 18.15’e kadar eve dönmüyorum. Hiçbir şey yapmaya zamanım yok. Bir erkekle tanışmaya nasıl vaktin olur?” diyen genç kadının videosu TikTok’ta 2,3 milyondan fazla izlenme ve binlerce beğeni almıştı.

Güney Carolina Üniversitesi mezunu Asero son paylaştığı videoda çalıştığı startup şirketinde işen çıkarıldığını ve hiç parası olmadığını anlattı. Bu işi beş ayda bulduğunu söyleyen Asero, işten kazandığı tüm paranın zaten yaşam masraflarına gittiğini ve hiç para biriktiremediğini, o nedenle şu anda beş parasız olduğunu belirtti.

Gözyaşlarını tutamayan Asero, şikayetlerine rağmen işte çok çalıştığını ve kovulmasının kendi hatasından kaynaklanmadığını da ifade etti. Yeniden işe alım süreci ve mülakatlarla uğraşmak zorunda kalacağı için çok stresli olduğunu söyleyen genç kadın, yine de hemen bir iş bulması herektiğini çünkü hiç parası olmadığını kaydetti.

Asero daha önce basına yaptığı açıklamada, Z Kuşağı’nın önceki kuşaklar kadar çalışkan olmadığı yönündeki eleştirilere “Z Kuşağı da en az onlar kadar çalışıyor, hem de daha az maaşla ve daha zor yaşam koşullarında” yanıtını vermişti.

Dünyada çalışma hayatında giderek ağırlık kazanan Z Kuşağı’ndan gençler, iş-yaşam dengesine ve özel hayatlarına daha çok önem veren bir kuşak olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx