AKP’li Metin Külünk: Bu üslupla hareket edilirse 1 Nisan sabahı Cumhurbaşkanımız Beştepe’de rahat oturamaz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için AKP’den aday adaylığını açıklayan Metin Külünk, partisinin yerel seçim politikalarını eleştirerek, “31 Mart’ın ertesi 1 Nisan sabahı Türkiye’de erken seçim konuşulur. Ve Cumhurbaşkanımız Beştepe’de rahat oturamaz” dedi. 

Metin Külünk, İBB Başkanlığı için AKP’den aday adaylığını açıklamıştı. Karar TV’de açıklamalarda bulunan Külünk, partisinin yerel seçim politikalarında “Biz kimi koysak kazanır, merkezden belirledik gönderiyoruz bunu seçin” mantığı ile hareket etmesi halinde erken seçimin konuşulacağını belirtti. 

Külünk, şunları söyledi: 

“Restoranlar dolu şimdi bizim bir takım arkadaşlarımız seçimden önce yaptılar bu hatayı. Efendim, şu kadar cep telefonu satılıyor, bu kadar daire satılıyor. Daireleri kim alıyor? Cep telefonlarını kaç kişi alabiliyor? Herkes Beşiktaş’ta sahilde yemek mi yiyebiliyor İstanbul’da… İstanbul’un çevresinde 10 milyonluk bir nüfus Beşiktaş ile eşit değil… Şişli’nin bir hattı ile, Üsküdar’ın bir hattı ile, Kadıköy’ün bir hattı ile eşit değil. Şimdi bunu görmeden özellikle son finansal sıkıntılı sürecin alana direkt baskı yaptığının ortaya çıkardığı yüzde 60’lık bana göre bu insanların geçimle ilgili problemlerini görüp bunlara yönelik adım atılmadığı zaman bir de üstüne üstlük açık yüreklilikle ifade edeyim adaylar sürecinde ‘biz kimi koysak kazanır, merkezden belirledik gönderiyoruz bunu seçin’ üslubu ile hareket edilirse 31 Mart’ın ertesi 1 Nisan sabahı Türkiye’de erken seçim konuşulur. Ve Cumhurbaşkanımız Beştepe’de rahat oturamaz.”

Külünk ayrıca AKP’nin içinde “derebeylikler” oluştuğunu ve belli kesimlere kapıların kapatıldığını söyledi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx