Ankara’da sağanak sele yol açtı 

Ankara genelinde öğle saatlerinde başlayan ve zamanla etkisini artıran kuvvetli sağanak nedeniyle metrekareye 40 kilogramın üzerinde yağış düştü. Yağışın etkisiyle rögarlar taştı, birçok caddeyi su bastı.

ARAÇLAR SÜRÜKLENDİ
Çankaya ilçesindeki Yenişehir Kapalı Pazarı önünde biriken su nedeniyle bazı araçlar sürüklendi. Otomobillerinde mahsur kalan, aralarında çocukların da bulunduğu bazı vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Bir vatandaş, yağmurda sürüklenmemesi için aracına iple ağaca bağladı.

ALT GEÇİTTE MAHSUR KALAN ŞOFÖR KURTARILDI

Bazı alt geçitler su basma tehlikesine karşı araç trafiğine kapatılmasına rağmen Mustafa Tuna Alt Geçidi suyla doldu. Bu sırada altgeçitte ilerleyen bir midibüs arıza yaptı. Araçta mahsur kalan şoför, itfaiye ekiplerinin su tahliye çalışmasının ardından araçtan çıkarıldı.

ALT GEÇİTLER TRAFİĞE KAPATILDI
Ankara Valisi Vasip Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saat 12.00’de başlayan ve devam eden yoğun yağışlar nedeniyle bazı alt geçitlerin trafiğe kapatıldığını bildirdi. Şahin, şunları kaydetti:

“Ulaştırma Bakanlığı, Mamak Boğaziçi köprü, Sabancı Kız Yurdu, Keçiören Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Altındağ Altınsoy Köprü altı, Altındağ Mustafa Tuna, Samsun yolu Telekom, Çiftlik Kavşağı Yenimahalle yönü, Kurtuluş Trafik Ekipler Amirliği önü, Balgat Ehli-Beyt altgeçidi yönünde trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın dikkatine sunulur. Söz konusu bölgelerdeki olumsuzlukların giderilmesi için ekipler, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir