Bu elbiseyi giymeseydi aşk da olmayacaktı… İşte o an onu arkadaş değil gerçek bir kadın gibi görmeye başladı

BELKİ DE PRENS’İN YANINDA BAMBAŞKA BİRİ OLACAKTI
İşte son dönemde İngiliz kraliyet ailesinin manşetlerden inmeyen gelini Kate Middleton ile eşi Prens William’ın hayatı da böyle bir anda değişti. Aslında hayatı bambaşka bir yola giren kişi Kate’in ta kendisi oldu.

Kısaca özetlemek gerekirse sıradan bir ailenin kızı olan Kate Middleton eğer o gün okulda düzenlenen yardım defilesinde o yarı şeffaf iç çamaşırını giymeseydi bugün belki de onun yerinde bir başkası olacaktı.

Çünkü onu İngiltere’nin gelecekteki kraliçesi olmaya götüren kapının kilidini o gün giydiği o yarı şeffaf kıyafet açtı. Gelin bir bakalım nasıl oldu, ne oldu.
?

Artık herkesin bildiği gibi Kate ile William, okudukları St Andrews Üniversitesi’nde tanıştılar. O sırada Kate başka biriyle flört ediyordu. Ama bu William ile yakın arkadaşlık kurmalarına engel olmadı.

Bazı söylentilere göre Kate’i okuması için o üniversiteye gönderen kişi annesi Carole Middleton’ın ta kendisi oldu.

Aslında Kate’in hayalinde Edinburgh’da okumak vardı. Fakat Carole, kızının William’a ulaşmasını ve onunla bir gelecek kurmasını istiyordu. William olmasa bile en azından St. Andrews gibi bir okuldaki üst sınıftan birileriyle…

Her iki kızının da varlıklı ve nüfuzlu gençlerle evlenmesini sağlayan kişinin Kate’in annesi Carole Middleton olduğu çok uzun zamandır konuşuluyor zaten. Bunu kısaca hatırlattıktan sonra konumuza dönelim.

‘KATE NE KADAR SEKSİ GÖRÜNÜYOR’
Kate, St. Andrews Üniversitesi’nde sanat tarihi eğitimi görüyordu. William da aynı bölüm için okula başlamıştı ama sonradan değiştirip coğrafya okudu.

İşte o dönemde iki genç birbirleriyle çok iyi arkadaş oldular. Fakat okulda yapılan bir yardım defilesinde Kate üzerindeki yarı şeffaf kıyafetle podyuma çıktığı gün aralarındaki arkadaşlık da yön değiştirdi.

Kate o defilede Charlotte Todd’un tasarımı olan siyah ve yarı şeffaf bir kıyafetle podyuma çıktı. Uzun ve dalgalı saçlarını açık bıraktı. Saçını da açık renk iki aksesuarla süsledi.

Prens William da o yardım gecesi için 200 sterlinden satılan biletlerden bir tane aldı ve ön sırada oturup defileyi izledi. Yanında arkadaşları da vardı.

O sırada yakın arkadaşı olan Kate Middleton üzerindeki kıyafetle podyuma çıkınca onlara dönüp “Kate ne kadar seksi görünüyor” dediği rivayet edilir.

O ANDA KATE’E BAKIŞI DEĞİŞTİ: ‘BAŞTAN ÇIKARMA SANATI’
 İşte o an aralarında yakın bir arkadaşlık bulunan Kate ile William’ın ilişkisindeki dönüm noktasıydı. Ondan sonra yakın arkadaşlığı bir kenara bırakıp birbirilerine karşı romantik duygular beslemeye başladılar.

Tasarımcısı Todd’un “baştan çıkarma sanatı” adını verdiği bu elbiseyi giyen 20 yaşındaki Kate, Prens William ile uzun bir flört dönemi yaşadıktan sonra bugünün Cambridge Prensesi oldu. Gelecekte onu bekleyen görev de kocası tahta çıktığında ülkenin kraliçesi olmak.

Kısaca özetlemek gerekirse Kate o gün podyumda giydiği o kıyafet sayesinde William’ın kendisine bakışını değiştirdi.

KATE BİRAZ NAZ YAPTI
O geceye kadar Kate’i sağlam, güvenilir ve sempatik bir arkadaş olarak gören Prens William ondan sonra Kate’e aşık bir erkeğin gözleriyle bakmaya başladı.

Ama tabii hemen ikilinin arasında bir aşk başladığını yani Kate’in yakışıklı Prens’in kollarına koştuğunu sanmayın.

Anlatılanlara göre defilenin ardından düzenlenen partide William, Kate’e olan ilgisini göstermeye başladı.

Bir rivayete göre beceriksiz bir şekilde genç kızın eline bir öpücük kondurdu. Ama yine anlatılanlara göre Kate ona biraz naz yaptı.

OKULU BIRAKMAYI DÜŞÜNÜRKEN VAZGEÇTİ
Özetle romantizm böyle başladı. Ama yine de aralarındaki iletişimin değiştiği açıkça görülüyordu.

Bu arada Kate o sırada onun başka bir konudaki fikrini de değiştirmişti. Çünkü Prens o dönemde okulu bırakmayı bile aklından geçiriyordu.

Bu konuda bir türlü karar veremiyordu. Sonunda Kate aklını başından aldı ya da aklını başına getirdi ve okulunu bitirdi.

Tabii bu arada hayatının aşkını ve gelecekteki eşini de bulmuş oldu.

‘TASARIM ŞEFFAF OLMASA WILLIAM KATE’İ FARK ETMEZDİ’
Bu arada Kate ile birlikte söz konusu elbise de ünlü oldu. Tasarımcısına maliyeti 30 sterlin olan elbise, Kate ile William’ı aşkında bu kadar kilit rol oynadığı için yıllar sonra yapılan bir müzayedede 78 bin sterline satıldı.

Baştan çıkarma sanatı adlı elbisenin tasarımcısı Charlotte Todd, Kate’e o iç çamaşırını giydirenin kendisi olmadığını söyledi yıllar sonra. “Onun kim olduğunu bile bilmiyorum. Tamamen şanstı” diye konuştu.

Ama sonra şunu da söyledi:” Belki de o tasarım şeffaf olmasaydı William onu hiç fark etmeyecekti.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx