Çevre Aktivistleri Bu Kez İngiltere’nin En Büyük Oyun Etkinliğini Bastılar

Bu zamana dek tarihi yapılar, müzeler gibi farklı yerlerde eylem gerçekleştiren çevre aktivisti ‘Just Stop Oil’ grubu bu kez de bir oyun etkinliğini hedef aldı. Aktivistler oyun turnuvası esnasında sahneye atlayarak etrafa turuncu boyalar sıktılar.

Eyleme sahne olan yer bu kez ne bir müze, ne de bir sanat galerisiydi. Aktivistlerin hedefinde İngiltere’nin en büyük oyun etkinliği olan EGX 2023 vardı.

Başkent Londra’nın doğusunda düzenlenen etkinlikte sıra Tekken 7 turnuvasının final ayağına gelmişken 3 kişiden oluşan protestocular bir anda sahneye fırlayarak eylemlerine başladılar.

Sahneye atlayan protestocular ellerindeki turuncu boyalarla ekipmanlara ve sahneye zarar verdiler.

“Video oyunları yeni ve heyecan verici boyutlara kaçmamıza izin veriyor, ancak gerçek dünya fiziği milyarlarca insanın ölümüne neden olmak üzere.”

Protestolarının ardından açıklamalarda bulunan aktivistler ‘Bu noktada atmosfere daha fazla karbon salınırsa oyun biter. Oyuncular kazanmak için işbirliği yaparlar ve hayatta kalmak için bu becerilere ihtiyacımız var. Herkes ayağa kalkmalı ve yeni petrol ve doğalgaza karşı sivil direnişe katılmalı, çünkü bu bir oyun değil. Bu dünyayı güvenli hale getirmek için birleşelim, böylece siber dünyaları keşfetmeye geri dönebiliriz. Just Stop Oil’e katılın.’ ifadelerini kullandılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx