ESMİT ile Egeli Öğrenciler Sosyal Medyada Daha Güçlü

Ege Üniversitesinde öğrenciler, üniversite bünyesindeki 90’a yakın öğrenci topluluğu ile hem sosyalleşiyor hem de alanlarına yönelik etkinliklere katılıyor. Aktif topluluklardan birisi olan Ege Üniversitesi Sosyal Medya ve İletişim Topluluğu (ESMİT), üniversitenin sosyal medya ve iletişimdeki yüzü olmak adına çalışmalarını sürdürüyor. 

ESMİT’in bine yakın üyesi ve gönüllüsü olduğunu belirten Topluluk Başkanı Doğukan Yörükoğlu, “2011 yılında kurulan topluluğumuz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal üniversiteli profil imajını oluşturabileceğimiz, ekip ruhunu kazanarak büyük projelere imza atacağımız, sosyal medya ve iletişim macerasında beraber yol arkadaşlığı yapacağımız güçlü ve büyük bir aileyiz. Bu serüvende kaynaştırma etkinlikleri, medya ve iletişim atölyeleri, sektör-akademi-öğrenci buluşmaları, salon etkinlikleri ve Ege Üniversitesinde ilk kez gerçekleşen Sosyal Medya ve İletişim Zirvesi gibi etkinlikler gerçekleştirdik. Yakın zamanda, üniversite öğrencilerine yönelik ‘Türkiye Yüzyılı Sosyal Medya ve İletişim Zirvesi’ni düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik etkili iletişim atölyeleri ve staj buluşmaları gerçekleştireceğiz” dedi.

Üniversite yönetiminden çalışmaları ile ilgili her zaman destek gördüklerini ifade eden Yörükoğlu, “ESMİT ailemiz adına bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen, her zaman yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanımız Aysel Ildızlı’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Egelileri bu güçlü aileye bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx