İçişleri Bakanı ve AFAD’dan Hatay’da Yaşanan 4.8 Büyüklüğündeki Depreme İlişkin İlk Açıklama Geldi

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde saat 05.32’de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve AFAD’dan Hatay’da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye’nin güneyinde, Hatay ilinin Kırıkhan ilçesinde, 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, yerel saatle 05.32’de ve yerin 8.28 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

DHA’nın haberine göre deprem, Hatay’ın yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), deprem sonrası ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, depremle ilgili tüm ekiplerin saha tarama çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, “Hatay İli Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına devam etmektedir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” dedi.

??

AFAD tarafından yapılan son açıklamada, “Hatay ilimizin Kırıkhan ilçesinde saat 05.32’de meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” ifadelerine yer verildi.

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx