Nilgün Belgün Metin Akpınar’la fotoğrafını paylaştı: 82 yaşında sanatçının artık üstüne gitmemeli

Metin Akpınar’ın 35 yıl sonra bir kızı olduğu ortaya çıkmış, Duygu Nebioğlu mahkeme kararı ile Akpınar’ın kızı olduğunun resmiyet kazandığını açıklamıştı. Duygu Nebioğlu’nun ikiz kardeşi de olduğu Sevgi Nebioğlu’nun açtığı davada DNA raporlarının uyuştuğu ancak henüz mahkeme kararının çıkmadığı ortaya çıkmıştı.

Oyuncu Nilgün Belgün, Metin Akpınar’ın ikiz kızlarının ortaya çıkması ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Belgün, 1976 yılında Devekuşu Kabare’de Metin Akpınar ile çekilen fotoğrafıyla yaptığı Instagram paylaşımında “Her insanın yaşamında hataları, yanlışları olduğu gibi sanatçıların da olabilir. Herkes hatasından ve yanlışından kendi sorumludur ve bedelini de kendi öder. Ödemiştir de… Şu anda 82 yaşında olan bir sanatçının artık üstüne gitmemeli zaten yaşadıklarından yeterince üzülen bu adamın daha fazla saygınlığını yıpratmamalı” ifadelerini kullandı.

Nilgün Belgün’ün, sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Bu fotoğraf 1976 yılında Devekuşu Kabare’de ilk profesyonel oyunculuğumu sergilediğim ‘Haneler’ adlı oyunun müzik provasından… Benim için anısı ve değeri çok büyüktür. Metin Akpınar benim hem ustam, hem patronum hem de sahne partnerimdi o yıllarda… Son zamanlarda hiç olmadığı kadar özel hayatıyla ilgili gündemde… Her insanın yaşamında hataları, yanlışları olduğu gibi sanatçıların da olabilir. Herkes hatasından ve yanlışından kendi sorumludur ve bedelini de kendi öder. Ödemiştir de…

Metin Akpınar sanatıyla yıllarca halkı gülümsetmiş yüzünü güldürmüş bir aktördür. Şu anda 82 yaşında olan bir sanatçının artık üstüne gitmemeli zaten yaşadıklarından yeterince üzülen bu adamın daha fazla saygınlığını yıpratmamalı… Daha fazla üzülmesine neden olmadan konuyu kapatıp onu kızlarıyla baş başa bırakmalı diye düşünüyorum. Çünkü biliyorum ki bu değerli insanların yeri asla dolmuyor… Onları yaşarken güzel anmak değerini bilmek zorundayız. Bunları eski bir dost olarak ustasından çok şey öğrenen bir öğrenci olarak söylemek istedim. Durum ciddi ve asla dedikodu malzemesi yapılacak bir olay değil…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx