Okan Buruk’tan Hakim Ziyech açıklaması

Galatasaray’ın Antalyaspor’u 2-0 yendiği maçın ardından galibiyeti değerlendiren Okan Buruk kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. Buruk, Ziyech‘in sağlık durumu hakkında da bilgi verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Antalyaspor’u 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Süper Lig’de Antalyaspor’u 2-0 mağlup eden Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

İşte Okan Buruk’un sözleri:

“Kötü bir zemin vardı. Birçok yerde olduğu gibi.. Hava şartları da sıcaktı, nem vardı. Bu da oyunun kalitesini düşürdü. Zaman zaman da yorulduk

“Kazanmak önemliydi”

Zaman zaman pozisyonlara girdik. Yorgunluk belli dakikalardan sonra ortaya çıktı. Ndombele’ye 60 dakikanın yeteceğini düşünüyorduk, değiştirdik. Zaha’yı da yoğun tempo içerisinde en sağlıklı şekilde kullanmaya çalışıyorum. Bu galibiyet serisi bizim için önemli, amacımız bunu devam ettirmek. Böyle bir deplasmanda, böyle bir takıma karşı kazanmak önemliydi.

Bize karşı rakiplerimiz iyi hazırlanıyor, bu gayet normal. Onların daha fazla zamanı oluyor. Oyuncuların milli takımlara gitmesini istiyoruz. Ancak gitmediklerinde üzülmüyoruz. Çünkü bizimle berabere çalışmaları çok iyi oluyor.

Ziyech’in durumu

Hakim Ziyech ayağını denedi ve ufak ağrı var. Risk almak istemedik. Bu oyuncular üst üste maç temposuna alışık değil. Uzun süre oynamadılar. 3 maç oynayınca, ağrısı oldu. Çok sakatlık yok, her şey tertemiz gidiyor. Sakatlık olmadan yolumuza devam etmeliyiz. İnşallah hakim, milli aradan sonra maç performansını ortaya koyacaktır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx