Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera detayları netleşiyor

Samsung, gelecek yıl Galaxy S24 serisinde yer alması beklenen bazı yeni kamera teknolojilerini tanıttı. Bu teknolojiler arasında “ISOCELL Zoom Anyplace” ve “E2E AI Remosaic” özellikleri bulunuyor ve bu özellikler Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile destekleniyor.

ISOCELL Zoom Anyplace, 200 megapiksel ISOCELL sensörünü kullanarak aynı anda iki adet 4K video akışı yakalar. Biri yakınlaştırılmış bir konuyu, diğeri ise tüm sahneyi gösterir. Bu özellik, kullanıcıların çekim yaparken zoom yaptıklarında bile sonrasında çerçeveyi değiştirmelerine imkan tanır. Zoom Anyplace, 2x ve 4x zoom’da çalışabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca bu özellik, sahne içinde hareket eden konuları otomatik olarak takip eder ve objenin lensin yakınına gelmesi de dahil her yönde odaklanmış kalmasını sağlar. Bu işlemler tümüyle 4K çözünürlükte gerçekleştirilir.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera detayları netleşiyor

E2E yani uçtan uca AI Remosaic adı verilen diğer teknoloji, fotoğrafları paralel olarak işlemek için tasarlandı. Genelde fotoğraflar sıralı olarak işlenirken, bu yeni yöntem sayesinde işleme hızında önemli bir artış gözlemleniyor. Samsung, E2E AI Remosaic’in yakalama hızını iki katına çıkarabileceğini ve bu sayede daha kısa işleme süreleri ile daha iyi görüntü kalitesi sunabileceğini belirtiyor.

Bunların dışında, Galaxy S24 Ultra’nın yeni Snapdragon amiral gemisi yonga seti ve 200 megapiksel sensöre sahip olacağı söylentiler arasında. Ancak Samsung, tüm bu özelliklerin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve bu özelliklerin tam olarak hangi cihazlarda yer alacağının henüz kesinleşmediğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx