Sosyal medyadan yardım çığlığı… Ölüm tehdidi aldığı anları gözyaşları içinde paylaştı

Birçok hukuki ve politik adımlar atılmasına karşın kadına yönelik şiddetle ilgili haberlere bir yenisi eklendi. Sosyal medyadan paylaştığı videoyla aldığı tehditleri paylaşan bir kadın, ölüm tehdidini de kayda aldığı bir videonun ardından yetkililerden yardım beklediğini belirterek “Her yerden engelledim. Hala arıyor. Hala beni tehdit ediyor.” diye konuştu.

Ölüm tehdidi aldığı kişinin daha önce iş yerine ve aracına saldırdığını belirten kadın, uzaklaştırma kararına karşın birçok kez evine geldiğini ve serbest bırakıldığını ifade etti.

“UZAKLAŞTIRMASI VARKEN SALDINIZ. NEYİ BEKLİYORSUNUZ”

Aldığı ölüm tehditlerini anlatan kadın şunları söyledi:

“İnterneti açamıyorum. Arkadan arama geliyor, o nedenle uçak modunda video çekeyim dedim. Her yerden engelledim. Hala arıyor. Hala beni tehdit ediyor. Polisi aradım, ‘Kaç kere şikayet ettim’ dedim. ‘Arabama saldırdı, saldınız’ dedim. ‘Dükkanıma silahla saldırdı, saldınız’ dedim. ‘Uzaklaştırması varken saldınız’ dedim. ‘Daha neyi bekliyorsunuz?’ dedim. Kimse bir şey yapmıyor. Kimse bir şey yapmıyor, farkında mısınız?”

“SENİ BACAĞINDAN VURACAĞIM”

O kadın telefon görüşmesinde şahsın kendisini tehdit ettiği anları kayda aldı. O şahsın “Sakat kalacaksın. Yürüyemeyeceksin. Seni bacaklarından vuracağım, diz kapaklarından.” dediği duyuldu.

O görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken, videoyu paylaşan birçok kişi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı etiketleyerek yardım istedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi İletişim Merkezi ise kadının o videosuna “Merhaba, ASHB iletişim Merkezi olarak size yardımcı olabilmemiz için iletişim bilgilerinizi özel mesaj bölümünden bizimle paylaşır mısınız?” şeklinde yorum yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*